NBA 2K21 zabere více jak 20 % disku PS5 | Novinky

NBA 2K21 zabere více jak 20 % disku PS5

To, čeho jsme se tak nějak obávali poté, co se ukázala skutečná velikost disku, se začíná ukazovat jako pravda.

O velikosti SSD disku PlayStation 5 se napsaly už desítky textů. Konzole bude mít ze začátku zhruba 670 GB místa pro hry a prozatím není možné si PS5 hry ukládat jinam, než právě na tento disk. Externí disk můžete použít pouze pro PS4 hry. Navíc z počátku si nemůžete ani přikoupit (i tak extrémně nákladný) druhý SSD disk, pro který má konzole připravený dobře dostupný slot, který je uzamčen.

Že to problém může být ukazuje snímek zadní strany obalu hry NBA 2K21 pro PS5, kterou již některý z hráčů dostal a nasdílel na Twitter. Jak můžete vidět na výřezu, který jsme z původního obrázku udělali, tak hra bude vyžadovat minimálně 150 GB místa na disku. Pokud si to spočtete, je to více jak 20 % dostupné kapacity disku a když si k tomu přidáte Call of Duty Cold War v kompletním balení (bez smazání některých částí) dostanete se na 283 GB a polovina disku je zaplněna - dvěma hrami ...

Zdroj: Twitter / GameLeaksRumors

Jak jsme se dozvěděli a v rámci včerejšího článku jsme shrnuli, Sony pracuje na možnosti uložit si PS5 hry na externí disk, ale ani tak nebude možné je z něj hrát. Samozřejmě pro většinu hráčů to nemusí být problém, ale pokud máte rozehráno více her, nebo sdílíte jednu konzoli s dalšími hráči, můžete mít velký problém, pokud každý bude mít svoji hru. Tak nějak jsme doufali, že hry pro novou generaci budou moci být menší, třeba kvůli lepší optimalizaci, nebo silnějšímu hardwaru, ale zatím to vypadá, že velikost půjde spíše na druhou stranu.

Komentáře (3)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Red Punk Air
10.11.2020, 14:52:07

V první řadě je třeba říci, že PS5 her v době vydání moc není, jsou drahé a jen minimum lidí si jich hned na startu koupí tolik, aby SSD disk zaplnili. Nicméně fakt, že hry jsou čím dál větší a SSD disk není nijak velký, je pravda a může se to jevit jako problém. Avšak dříve než budou na trhu M.2 SSD disky schválené/doporučené firmou SONY k použití (řekl bych otázka měsíců, přeci jen výrobci SSD disků musejí chtít zaplnit díru na trhu velmi rychle - poptávka bude veliká), nabízí se jediné řešení - update softwaru konzole a umožnit tak hráčům přesouvat PS5 hry na externí disk. Ikdyž je nebudou moci hrát, uvolní si tak alespoň místo pro další hry. Nějaký ten externí HDD mají všichni, koupě nového vychází na celkem levný peníz a v případě USB 3 portu bude přesun her trvat velice krátkou dobu a hráčům by se určitě ulevilo.

Jaroslav Pazdera (PSGamer.cz)
10.11.2020, 14:54:57

Je to tak, oni už to snad i řeší, ale je otázka, jak snadno a rychle to půjde. Na nějaké přesouvání třeba několikrát během dne (když to přeženu) to asi stejně nebude, ale jako dočasné řešení je to určitě použitelné. Navíc slušný externí disk, třeba 2TB, stojí pár tisíc.

Red Punk Air
10.11.2020, 15:39:56

Souhlasím a zatím se téměř vždy potvrdilo, že SONY hráčům naslouchá a tohoto problému jsou si určitě vědomi a jak píšete, určitě už to řeší. Byli by sami proti sobě, kdyby jak půjde čas, na trhu vycházely nové a nové hry a hráči je neměli kam ukládat / přesouvat. Věřím, že jeden z prvních "software update" balíčků bude tuto funkci podporovat - ač je to jen částečné řešení, dokud si hráči nebudou moci koupit dodatečný SSD a pak už nebude co řešit.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.