NBA 2K21 zabere více jak 20 % disku PS5 | Novinky

NBA 2K21 zabere více jak 20 % disku PS5

  • 10. 11. 2020, 14:22
  • Jaroslav Pazdera

To, čeho jsme se tak nějak obávali poté, co se ukázala skutečná velikost disku, se začíná ukazovat jako pravda.

O velikosti SSD disku PlayStation 5 se napsaly už desítky textů. Konzole bude mít ze začátku zhruba 670 GB místa pro hry a prozatím není možné si PS5 hry ukládat jinam, než právě na tento disk. Externí disk můžete použít pouze pro PS4 hry. Navíc z počátku si nemůžete ani přikoupit (i tak extrémně nákladný) druhý SSD disk, pro který má konzole připravený dobře dostupný slot, který je uzamčen.

Že to problém může být ukazuje snímek zadní strany obalu hry NBA 2K21 pro PS5, kterou již některý z hráčů dostal a nasdílel na Twitter. Jak můžete vidět na výřezu, který jsme z původního obrázku udělali, tak hra bude vyžadovat minimálně 150 GB místa na disku. Pokud si to spočtete, je to více jak 20 % dostupné kapacity disku a když si k tomu přidáte Call of Duty Cold War v kompletním balení (bez smazání některých částí) dostanete se na 283 GB a polovina disku je zaplněna - dvěma hrami ...

Zdroj: Twitter / GameLeaksRumors

Jak jsme se dozvěděli a v rámci včerejšího článku jsme shrnuli, Sony pracuje na možnosti uložit si PS5 hry na externí disk, ale ani tak nebude možné je z něj hrát. Samozřejmě pro většinu hráčů to nemusí být problém, ale pokud máte rozehráno více her, nebo sdílíte jednu konzoli s dalšími hráči, můžete mít velký problém, pokud každý bude mít svoji hru. Tak nějak jsme doufali, že hry pro novou generaci budou moci být menší, třeba kvůli lepší optimalizaci, nebo silnějšímu hardwaru, ale zatím to vypadá, že velikost půjde spíše na druhou stranu.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.
Pro běžné fungování našeho webu a analýzu Vaší návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb (především Google Analytics) a od Vás potřebujeme potvrdit, zda souhlasíte s jejich využitím. Váš případný souhlas můžete kdykoliv odvolat.