Úložiště u PS5, s ohledem na velikost her, zaplníte poměrně snadno | Novinky

Úložiště u PS5, s ohledem na velikost her, zaplníte poměrně snadno

PlayStation 5 bude mít v základu 825 GB SSD disk což zrovna není mnoho s ohledem na to, jak velké budou jednotlivé hry. Prvních několik známe už teď.

Velikost disku konzole PS5 je předmětem debat od jejího potvrzení. Není to úplně málo, ale také to není zrovna moc ve chvíli, kdy řada z nás má zaplněn 2TB disk v PS4. Disk sice bude možné rozšířit dalším paměťovým SSD modulem, ale pouze určitými typy s dobrou přenosovou rychlostí a ty zatím nejsou úplně levné. Doufalo se tedy, že hry budou díky lepšímu využití rychlého disku a dalším inovacím, trochu menší, ale podle aktuálních informací tomu tak nijak zvlášť nebude.

Například jedna z launchových PS5 her, Demon's Souls, zabere rovnou 66GB paměti a pokud k ní přidáte další launchovku, Spider-Mana, bude to dalších 50 GB. Pokud ale budete mít Milese Moralese v ultimate edici i s remasterem prvního dílu, už máte zaplněno 105 GB. Je tedy pravda, že na PS4 původní hra zabrala i s DLC celkem 75 GB, takže je tu trochu posun zřejmě nějakou optimalizací algoritmů nebo textur. Nicméně i tak už máte čtvrtinu disku plnou.

Je tedy třeba přiznat, že 825GB disk nebude vůbec obtížné zaplnit a budete si muset dobře vybírat, co nechat nainstalované a co ne. Můžete si sice přikoupit další disk, ale ty zatím nejsou úplně levné a nebo použít nějaký starší externí, který ale využijete pouze pro PS4 hry v režimu zpětné kompatibility. PS5 hry na něj instalovat nepůjdou.

Uvidíme, možná se dočkáme nějaké speciálné série disků přímo pro PS5 a ceny postupně také půjdou dolů.

Demon's Souls
Název hry

Demon's Souls

Datum vydání PS5

12. 11. 2020

Aktuální cena na PS Store

2 119 Kč

Vývojář

FromSoftware, Bluepoint Games

Žánry

Akce, RPG

Spider-Man: Miles Morales
Název hry

Spider-Man: Miles Morales

Datum vydání PS4

12. 11. 2020

Aktuální cena na PS Store

1 599 Kč

Vývojář

Insomniac Games

Žánry

Akce

Komentáře (2)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Dakh666
19.09.2020, 18:57:39

Za mě v pohodě, jedu jeden SP a pak tam je několik her (závodní, sportovní). Takže mně místo stačí 👌

Mandaz
20.09.2020, 11:20:11

Přesně. Dřív sem měl víc sp nainstalovaných, přeskakoval jsem mezi nimi a nebylo to ono. Teď mám jeden sp, hraju ho dokud nedohraju a k tom pár závodních, sportovních a mp

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.