Western Digital představilo první PS5 kompatibilní SSD | Novinky

Western Digital představilo první PS5 kompatibilní SSD

Konzole PS5 nenabídne moc místa pro hry, podívejte se na nabídku dodatečných disků od WD.

Právě kvalitní SSD disk se stane jedním z hlavních prvků výkonu a rychlosti PlayStation 5. A jak jsme vás nedávno informovali, podle neoficiálních spekulací opravdu nezbude na konzoli příliš místa pro vaše hry. Dříve či později a společně s rostoucí velikostí her tak asi každý narazí na potřebu nafouknutí místa. U varianty konzole bez mechaniky určité jen pro digitální verze her speciálně.

S ohledem na vysoké požadavky výkonu SSD disku v PS5 určitě nepůjde použít jakýkoli dodatečný disk. Jako první dnes společnost Western Digital oficiálně označila první sérii svých disků – SN850 – jako plně kompatibilní a ideální pro použití v konzoli. Ve včerejším oficiálním videu jste se mohli podívat, že instalace extra disku bude hodně snadná a PS5 je na to připravené (více zde).

Tato série SSD od WD se pyšní rychlostí čtení 7GB/s a zapisuje data 4,1GB/s, což by mělo být právě pro PS5 optimální. Disky se budou prodávat ve variantách 500GB, 1TB a 2TB. Nikoho asi příliš nepotěší poněkud vyšší cena – 150$ (3 500 Kč), 230$ (5 300 Kč), respektive 450$ (10 400 Kč) za největší 2TB variantu. To je pomalu stejná cena za 2TB disk, jako bude stát celá konzole. Na druhou stranu jde opravdu o první kompatibilní disky a lze očekávat, že se svými alternativami přijdou co nevidět i další výrobci a to prodejní ceny postupně sníží.

Komentáře (0)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.