Nově zveřejněné FAQ k PlayStationu 5 upřesňuje některé informace | Témata

Nově zveřejněné FAQ k PlayStationu 5 upřesňuje některé informace

Dozvíme se, jak je to s externím diskem, dalším SSD a má PS5 vlastně webový prohlížeč?

Sony zveřejnila oficiální, a poměrně rozsáhlý, článek shrnující řadu informací a odpovědí na běžné dotazy. My jsme z toho vytáhli to, co nás zaujalo nebo to, co se týkalo nedávných novinek. Body jsou seřazeny v tom pořadí, v jakém se vyskytují přímo ve článku.

> Vymazání částí hry

Pokud hra bude podporovat tuto funkci, umožní vám konzole smazat některé mody nebo součásti hry, abyste si uvolnili místo pro jiné hry. Pokud tedy například dohrajete singleplayer, můžete ho vymazat a nechat si třeba jen multiplayer. To se týká například Call of Duty Cold War, které celkem bude mít zhruba 133 GB.

> Ukládání her na externí disk

V textu je potvrzeno, že momentálně je možné na externí disk ukládat pouze PS4 hry. Nicméně je tam zmíněno, že se pracuje na možnosti, aby na externí zařízení šly uložit i PS5 hry. Toto řešení ale bude součástí některého z budoucích updatů a rozhodně nebude možné PS5 hry z externího disku hrát (to je v textu vyloženě zmíněno).

> Přidání dalšího SSD disku

Tady je v postatě jen potvrzení toho, co už víme. Slot pro SSD disk bude z počátku deaktivovaný a aktivuje ho až jeden z budoucích updatů. Sony chce mít plnou kontrolu nad tím, jaké disky bude možné zakoupit a momentálně nedoporučuje žádný si kupovat. Každopádně se bude muset jednat o M.2 SSD disk.

> V budoucnu až 8K rozlišení

Prozatím bude PS5 na podporovaných zařízením umět rozlišení až 4K, ale sama konzole umí až rozlišení 8K, které bude aktivováno někdy v budoucím updatu.

> Webový prohlížeč

Oproti PS3 a PS4 bude PS5 první konzole, která nenabídne prohlížeč internetu. Důvodem je zřejmě snaha udržet hráče přímo ve hře a předpokládá se, že každý má u sebe telefon, kam se může kdykoliv podívat. Každopádně odstranění zřejmě bylo až někdy ke konci vývoje, protože podle některých informací se zbytky nastavení prohlížeče vyskytují v nastavení konzole. Tohle je ale určitě věc, která bude docela kontroverzní.

> Podpora myší a klávesnic

PS5 bude podporovat připojení bluetooth klávesnic a myší, ale ne každá hra je bude moci použít. Bude záležet na podpoře ze strany vývojářů. Předpokládáme také, že ne každé zařízení půjde připojit.

> 3D zvuk

Opět potvrzení toho, co víme. 3D zvuk bude dostupný skrze sluchátka, ale přímo v televizi bude doplněn až někdy v budoucím updatu firmwaru konzole.

> Seznam launch her (tedy hry dostupné v den začátku prodeje)

Hry přímo od studií Sony

Hry ostatních studií

> Složky a témata

Rozhraní PS5 nebude z počátku podporovat ani témata ani složky na třídění her a položek, jako měla PS4.

Tohle je přehled toho, co nás zajalo na první přečtení. Článek jinak obsahuje spoustu dalších informací, ale i technických parametrů. Nemá cenu ho překládat celý, ale pokud narazíme na něco dalšího zajímavého, určitě vás o to neochudíme.

Komentáře (1)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Red Punk Air
10.11.2020, 10:21:07

Možná ještě za zmínku stojí, že VR hry bude podporovat zatím jen stará PS4 kamera (adaptér lze získat zdarma), nikoliv nová HD camera pro PS5. Také že nepůjdou přenést nahraná videa a screenshoty z PS4 na PS5 (můžete si je pouze z PS4 stáhnout přes USB). Co je ale moc fajn, že půjde téměř vše obsluhovat přes novou verzi PlayStation App (stahování her - samozřejmě, ale i posílání gameplay videí a screenshotů, uvolňování místa na disku,...). Plus spousta zatím "zamknutých věcí" jako je rozšíření SSD disku nebo podpora 8K je jen otázkou updatu...

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.