Tvůrci Dead Space oznámili nový projekt – The Callisto Protocol | Novinky

Tvůrci Dead Space oznámili nový projekt – The Callisto Protocol

Ex-tvůrce série Dead Space založil nové studio a konečně známe první detaily.

Doposud nebylo jasné na čem Striking Distance Studios vlastně pracují, ovšem během nočního The Game Awards byl jejich debut odhalený. A do určité míry patrně bude právě z Dead Space vycházet. Žánrově sci-fi hororová hra nese název The Callisto Protocol a pod tímto odstavcem si můžete prohlédnout vůbec první trailer ze hry.

The Callisto Protocol - Cinematic Trailer Reveal

Protože vydání hry je zatím hodně vzdálené, tvůrci nás zatím lákají spíše jen poutavou a vizuálně velmi atraktivní podívanou. Detaily týkající se hratelnosti a náplně nebyly nijak přiblíženy. Podíváme se nicméně na planetu Callisto, která je mrtvým měsícem Jupiteru, a to v roce 2320. Hra má vyzvat hráče k tomu, aby unikl z velmi bedlivě střeženého vězení nazvaného Black Iron a během toho odhalíme řadu děsivých tajemství. Takže se zde bude mísit vskutku sci-fi prostředí s hutným hororem, akčními pasážemi a propracovaným vyprávěním příběhu. Tvůrci mají velké ambice nastavit novou laťku hororového žánru v rámci interaktivní zábavy.

Nově oznámená hra The Callisto Protocol míří na konzole bez konkrétní specifikace, vzhledem k termínu vydání až v roce 2022 již půjde skoro jistě pouze o novou generaci.

„The Callisto Protocol je vyvrcholením desetiletí zkušeností s vytvářením AAA her,“ prohlásil sebevědomě Glen Schofiled, zakladatel a generální ředitel Striking Distance Studios.

Komentáře (0)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.