Cyberpunk 2077 prodal přes 13 milionů kopií | Novinky

Cyberpunk 2077 prodal přes 13 milionů kopií

Navzdory veškeré kontroverzi je to obrovsky úspěšný titul.

O Cyberpunku 2077 se od jeho vydání 10. prosince mluví opravdu hodně, ale z velké části trochu hůře, než autoři čekali. Zpackaný launch, za který zřejmě může vedení firmy, které nedbalo na informace o nedodělaných konzolových verzích si teď sype popel na hlavu, akcie CD Projektu postupně opět stoupají a my bychom se měli brzy dočkat dalších velkých opravných patchů. Situace kolem hry nás mrzí o to více, že je to opravdu hodně dobrý titul, který ale sráží nedodělky. Díky tomu jsme i sáhli k výjimečné recenzi bez finálního hodnocení.

I přes tyto všechny problémy je ale Cyberpunk obrovsky úspěšná hra, protože CD Projekt RED oznámil, že během deseti dní od vydání (tedy 10.12. - 20.12.) se prodalo přes 13 milionů kopií, jak digitálních, tak fyzických. Předchozí informace mluvily o 8 milionech kopií jen na předobjednávky. Do tohoto počtu by navíc měly být započteny i refundace a vrácené hry, takže stále se jedná o velký úspěch. Vypuštění této informace můžeme brát jako snahu o "damage control" ve vztahu s investory, kteří mají trochu problém s vývojem kolem vydané hry a někteří vyhrožují žalobami proti společnosti. Investorům se pochopitelně nelíbí, že například Sony sáhla k bezprecedentnímu kroku a titul zcela odstranila z PS Store.

Cyberpunk určitě čeká hodně světlá budoucnost, jen nyní musí CD Projekt napravit, co spackal a k tomu by měly sloužit dva velké patche v lednu a únoru a následně nový obsah během roku 2021. Na ten si ale budeme muset asi trochu počkat, protože všechny síly momentálně pracují na odstranění chyb.

Komentáře (0)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.