Na multiplayer a DLC Cyberpunku možná budeme muset čekat déle | Novinky

Na multiplayer a DLC Cyberpunku možná budeme muset čekat déle

Trochu nepovedený start prodejů se bohužel podepíše na dalším výhledu.

Zahájení prodejů Cyberpunku 2077 je ve znamení propastných rozdílů. Zatímco hráči na PC si užívají nádhernou grafiku a hru provázenou pouze "menším množstvím" chyb, tak na konzolích je to horší. Nám například hra neustále padá i na PS5 a technické problémy jsou prakticky na každém kroku. I tak se hra ale dá dost dobře hrát a skvělý příběh a napsané postavy nás dokážou u hry udržet. Ostatně recenzi čekejte brzy. Hůře jsou na tom majitelé základních verzí konzolí předchozí generace, kteří mají hru prakticky nehratelnou a dost ošklivou. Na tom by nebylo nic až tak divného, je to prostě starý hardware, ale bohužel vyjádření CD Projektu v některých rozhovorech, kdy tvrdili jak dobře hra na starých konzolích běží a absence jakékoliv reálné ukázky právě ze běhu na starých zařízeních způsobily, že hráči jsou trochu rozladěni.

Pro CD Projekt je Cyberpunk sice obrovským úspěchem a hra se zaplatila prakticky v den vydání, ale renomé firmy a s ním i akcie klesají a to se samozřejmě nelíbí akcionářům firmy. Důsledkem toho je, že na posledním jednání firmy se vedení rozhodlo věnovat neomezené prostředky na napravení škod a vylepšení hry. Problém ale je, že to pozastaví nebo zpomalí práce na připravovaných DLC a také multiplayerové části, která měla dorazit v příštím roce. Stejně tak měla dorazit i nativní PS5 verze, která by měla využít všechny funkce nové konzole jako mnohem lepší grafiku a ray-tracing, ale i na tu si zřejmě počkáme o něco více. Aspoň mezitím budeme mít šanci zapomenout, co ve hře bylo a dát si ji pak znovu.

Problém také mají hráči, kteřé se na pokyn CD Projektu rozhodli reklamovat svou digitální kopii u Sony a žádat refund. Sony totiž nemá žádný speciální proces na refundace a vše se provádí přímo přes podporu. Ta ze začátku některým hráčům refundy povolovala, ale nově už všechny odkazuje na patche, které přijdou v lednu a únoru a refundace odmítá, protože hráči hru třeba spustili. Také samotný CD Projekt, který nejdříve doporučoval hráčům o vrácení peněz požádat, nyní vyhýbavě píše, aby hráči raději počkali, co bude. Podle nás to není trochu fér, protože pokud si někdo předobjednal PS4 verzi o které mu bylo tvrzeno, jak hezky poběží, ale momentálně ji nemůže vůbec hrát a měl by čekat čtvrt roku na to, až bude hra opravena a vše bude fungovat, jak má? A co když hra během toho čtvrt roku ztratí třetinu ceny, kdo nahradí rozdíl? Je to velmi ošemetná situace a CD Projekt i Sony by měli zaujmout jasnou pozici.

Komentáře (2)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Masta_of_Disasta
17.12.2020, 09:56:48

Cyberpunk 2077 má skvelý príbeh a prekne vytvorené mesto. To je všetko. Zvyšok nestojí za reč. Hru som prestal hrať. Čakám na PS5 verziu dúfajúc že tá bude hratelnejšia ako PS4 verzia. Aby mal niekto takú drzosť že v roku 2020 vydá prémiový titul po rokoch odkladov ktorý vyzerá ako zlý vtip to chce vážne odvahu. Hra z roku 2020 ktorá nemá deštrukčný model vozidla? To myslia vážne? Ako keby som sa posunul v čase o 15 rokov dozadu. Najviac ma však irituje fakt že CD Projekt Red do poslednej chvíle vydával prehypované videá ktoré majú od reality šialene ďaleko pričom museli vedieť že aj na PS5 vyzerá tá hra príšerne. Za mňa je táto hra sklamaním roku 2020 a zároveň aj scam roku 2020. Som zvedavý aký dopad to bude mať na samotný CD Projekt Red. Na hodnote táto hra firme nepridá a vôbec by som sa nečudoval ak by to neprežili.

Jaroslav Pazdera (PSGamer.cz)
17.12.2020, 10:39:30

Já bych k tomu ještě přidal chybějící možnost auto nějak opravovat nebo upravovat, která mi ve hře vyloženě chybí. Nicméně konce firmy bych se nebál, pro ně je to obrovský finanční úspěch, teď musí ještě zachránit renomé. Ale jinak naprosto souhlasím.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.