Beta testeři nového firmware pro PS5 už můžou zkoušet přídavný SSD slot | Novinky

Beta testeři nového firmware pro PS5 už můžou zkoušet přídavný SSD slot

  • 29. 7. 2021, 16:11
  • Jaroslav Pazdera

Spuštění pro všechny nebude daleko, ale ceny disků jsou zatím vysoké.

Od začátku prodeje PlayStation 5 můžeme slýchat nářky na malý interní disk, který zaplníte velmi snadno. Vše se trochu zlepšilo možnosti zapojit si ke konzoli externí disk a na ten si ukládat PS4 hry, které je možné z něj i hrát, ale také si tam můžete přesunout vaše PS5 hry, které sice hrát nemůžete, ale máte je tam snadněji dostupné, než je znovu stahovat.

Nyní se ale, zdá se, blýská na lepší časy, protože ti, co se přihlásí k beta testování nových firmwarů můžou nově využít také interní SSD slot a zkusit si nainstalovat další disk. Montáží vás provede přímo oficiální stránka, ale musíte splnit několik podmínek. Disk musí být speciálně PCIe Gen4 x4 M.2 NVMe SSD o minimální kapacitě 250 GB a maximální 4 TB a současně musí splňovat rychlost čtení 5500 MB/s. Montáž je naštěstí hodně snadná, takže největší problém bude disk. Zatím jediný certifikovaný je Seagate, který koupíte za 150 dolarů za 500 GB model až po obří 4 TB za 1000 dolarů. To nejsou úplně lidové ceny, ale věříme, že jakmile se uvolní SSD použití pro všechny a současně se certifikuje více zařízení, ceny půjdou dolů.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.
Pro běžné fungování našeho webu a analýzu Vaší návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb (především Google Analytics) a od Vás potřebujeme potvrdit, zda souhlasíte s jejich využitím. Váš případný souhlas můžete kdykoliv odvolat.