Sony varuje, že nedostatek PS5 může trvat i příští rok | Novinky

Sony varuje, že nedostatek PS5 může trvat i příští rok

Ne na každého, kdo konzoli chce, se letos pravděpodobně dostane.

PlayStation 5 se prodává velmi dobře a v Americe dokonce pokořila rekord v počtu prodaných konzolí, nicméně to neznamená, že každý, kdo konzoli chce, ji také dostal. Ostatně stejnou situaci vidíme i u nás a dokonce i někteří lidé, kteří objednali doslova pár hodin po začátku prodeje, konzoli do dneška nemají. Pokud jste si ale mysleli, že v druhé polovině roku se situace zlepší a PlayStationy se začnou objevovat ve standardním prodeji, tak prohlášení Sony vaše naděje trochu zchladí. V prohlášení pro Bloomberg to uvedl finanční ředitel Hiroki Totoki s tím, že nedokážou zaručit, že se povede výrazně zlepšit a zrychlit výrobu a dostupnost konzolí.

Částečně by se z toho samozřejmě mohla obvinit globální pandemie, ale nedostatek by údajně byl hodně podobný i bez ní, zkrátka továrny a distribuce nestíhají. Situaci samozřejmě nepomáhají ani překupníci, kteří jsou schopni během chvíle vykoupit kompletní zásoby a prodávat je s obří přirážkou přes bazary, nebo dokonce v jiných zemích. Obrňte se tedy trpělivostí a nezapomeňte, že jsou i země, které jsou na tom s dostupností ještě daleko hůře než my.

Komentáře (1)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Nitram1980CZ
10.05.2021, 23:39:00

😥😪😪😥😭😭😭😱😱

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.
Pro běžné fungování našeho webu a analýzu Vaší návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb (především Google Analytics) a od Vás potřebujeme potvrdit, zda souhlasíte s jejich využitím. Váš případný souhlas můžete kdykoliv odvolat.