PS5 verze Spider-Mana nebude zdarma, ale nepůjde ani koupit | Novinky

PS5 verze Spider-Mana nebude zdarma, ale nepůjde ani koupit

Konečně víme, jak to bude s upgradem Spider-Mana na PS5, ale možná jsme byli radši, dokud jsme to nevěděli. Hra se totiž zařadí do řady výjimek, které nebudou mít upgrade zdarma.

Již několikrát jsme psali (zde a zde) o nejasnostech ohledně upgradu jedné z nejlepších PS4 her, Spider-Mana, na PS5. Nyní už to víme, protože autoři se v tomto směru vyjádřili pro Kotaku. Odpověď je jednoduchá - žádný upgrade zdarma se nekoná. Můžete samozřejmě vaší původní verzi hrát i na PS5 v režimu zpětné kompatibility, ale nedostanete žádné nové funkce předělaného remasteru. Ten by měl obsahovat spoustu obsahových i technických vylepšení a nabídne i vlastní trofeje, odlišné od původní hry.

Aby byl ale chaos trochu větší, nebudete si moci ani samostatně koupit PS5 verzi Spider-Mana. Ta bude dostupná pouze jako součást Ultimate verze Spider-Man: Miles Morales. A úplně největší chaos bude, pokud si koupíte standardní PS4 verzi Milese Moralese, tu si pak zdarma upgradujete na PS5 a můžete si k ní přikoupit upgrade na Ultimate verzi a získat tak původního Spider-Mana v remasterované verzi.

Spider-Man: Miles Morales
Název hry

Spider-Man: Miles Morales

Datum vydání PS4

12. 11. 2020

Aktuální cena na PS Store

1 599 Kč

Vývojář

Insomniac Games

Žánry

Akce

Je asi celkem pochopitelné, že autoři do remaku vložili spoustu práce a zřejmě se dočkáme technicky daleko vyspělejšího titulu, ale na druhou stranu v zástupu her, které získávají PS5 upgrade zcela zdarma, je to jedna z mála výjimek a pro Sony to určitě nebude pozitivní PR.

Komentáře (6)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Kej-M
23.09.2020, 22:42:34

Ono za ten příplatek za ultimate edici je to na každém jednotlivci, zda chce hrát pouze Moralese nebo si zahraje i původní hru připlatí si těch pár kaček navíc. Já si na původní hru nemůžu stěžovat a ten rozdíl v ceně za Moralese a Ultimate mi příjde zanedbatelný. Jinak platku mám z původního spajdyho taky včetně všech DLC na 100%. Takže mi nějak nevadí že nebude prodejná samostatně beztak by ta cena byla větší než příplatek za Ultimate edici situace jak u Mafie chtěl jsem jen 1 a 2 jelikož 3 byla v ps+ no ale Trilogie vyšla levněji než ta 1 a 2 a k trojce dostanu DLC tak asi tak.

Dakh666
24.09.2020, 07:14:12

Naprostý souhlas. Ten cenový rozdíl je opravdu zanedbatelný 👍

Mandaz
23.09.2020, 22:24:17

Tak ona je to skoro stejná situace jako s tlou1. Remake se na ps4 taky prodával samostatně, akorát s tím, že hra z ps3 se na ps4 nespustila 🤷🏻‍♂️ Tady půjde aspoň spajdrvepř spustit. Osobně mám z něj ale platinu a budu hrát asi jen Moralesa.

Jaroslav Pazdera (PSGamer.cz)
23.09.2020, 22:34:06

No ona je to podle mě trochu jiná situace, protože mezi PS3 a PS4 vůbec nebyly tyhle upgrady na vyšší verzi, natož zdarma. Teď jsou a bude jich hodně a drtivá většina bude zdarma. Spider-Man je tak trochu výjimka, ale na druhou stranu to chápu, asi do toho dali hodně práce a úprav. Uvidíme.

Duškins
23.09.2020, 23:29:32

No v tomhle případě se upgrady zdarma týkají pouze her, které byly od začátku v plánu jak pro PS4 tak pro PS5 což Spider Man nebyl. Takže v tomhle případě se to dá srovnávat s remastery z PS3 na PS4

Jaroslav Pazdera (PSGamer.cz)
24.09.2020, 09:19:12

To je pravda, to souhlasím.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.