Dostupnost konzolí PS5 v den prodeje v ČR | Témata

Dostupnost konzolí PS5 v den prodeje v ČR

Poptali jsme se velkých prodejců, jak to u nich vypadá s předobjednávkami nových konzolí, na koho se dostane a jaký je výhled na následující měsíce.

Do oficiálního zahájení prodejů konzole PlayStation 5 v našich končinách zbývá už jen pár desítek hodin a zásoby ve všech obchodech jsou beznadějně vyprodané. Navíc objem objednávek je tak obrovský, že i ty největší obchody nebudou schopny obsloužit ani pětinu objednávek. K tomu se nám vyjádřil například Tomáš Pilský, obchodní ředitel CZC.cz: „Z první várky konzolí se dostane přibližně na 15 % zákazníků, zbytek zájemců jsme pak obepisovali s informací, ze které várky mají PlayStation očekávat“. Lépe na tom nejsou ani zákazníci Xzone, která má údajně až šestinásobný převis objednávek, které nebude schopna vyřídit v prvním kole, nebo JRC, kde se dostane na 17 % objednávek. JRC je navíc jedna z mála firem, kde záleželo na tom, zda jste konzoli ihned zaplatili, nebo ne. Je ale také samozřejmě otázka, kolik lidí si udělalo objednávky na více serverech a budou je naposlední chvíli rušit, nicméně s počtem vyřízených objednávek to asi extra nezahýbe.

Jak je tedy vidět, zůstává spousta objednávek, které teď nemají šanci na úspěch. Další zásilka není podle CZC ještě oficiálně potvrzena, ale měla by dorazit v prosinci. I ta je ale beznadějně rezervována. Další zásilky by plynule měly začít chodit po novém roce. Nicméně pokud si plánujete zakoupit konzoli v běžném prodeji, budete muset pravděpodobně počkat do druhé poloviny roku 2021, nebo mít štěstí na jednotlivé kusy. Ostatně prodej v kamenných prodejnách už vyvrátila sama Sony před začátkem prodeje v zámoří a nejinak tomu bude z počátku i u nás.

Velký zájem samozřejmě je, mimo konzole samotné, také o hry, především o Demon’s Souls a nového Spider-Mana: Miles Morales, ale tady varují sami prodejci, že spousta předobjednávek je vázána společně s konzolemi a většina hráčů tak objednávky na poslední chvíli zruší a bude čekat, než na ně přijde řada. Zajímavá je také statistika poměru předobjednávek konzolí s mechanikou a bez ní. Více je samozřejmě těch s mechanikou a to zhruba 5 ku 1.

Bohužel pandemie koronaviru zrušila všechny možné půlnoční prodeje a speciální akce spojené s touto velkou událostí, a tak prodeje začnou u většiny prodejců až 19. listopadu kolem osmé hodiny ranní. Bohužel nevíme, jaká situace bude třeba u Alzy, která nabízí zpravidla i noční výdej a zda to bude také případ nové konzole (Doplněno: Noční výdej je zrušen kvůli vládním nařízením. Děkujeme za upozornění uživatele Pinkora). Alzu a další prodejce jsme samozřejmě také kontaktovali, ale prozatím jsme nedostali reakci. Pokud dorazí, článek samozřejmě aktualizujeme. Jak ale upozorňuje Martin Schovanec z Xzone, problematický a logisticky náročný bude i samotný osobní prodej a expedice objednaných konzolí. Mimo pandemické situace a různých zákazů nás také čeká úterní svátek, což celé věci moc nepomůže.

Jak je vidět, o konzoli PlayStation 5 je obrovský zájem a už dnes můžete najít na ebay nabídku zcela nových konzolí za cenu kolem 1000 dolarů.

Jak vše dopadne a zda půjde začátek prodejů hladce, si povíme již ve čtvrtek 19. listopadu.

Komentáře (4)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Ricjee
17.11.2020, 22:32:37

Hlavne vydeje s ps nebudou kvuki sony coronavirus policy je mozne ps jen zasílat

Jaroslav Pazdera (PSGamer.cz)
17.11.2020, 22:43:31

Osobní odběr samozřejmě bude možný, to nikdo nezakázal. Zakázáno bylo, respektive ony ani nejsou volné konzole, prodej přímo v obchodech. Ale výdej objednávek je něco jiného.

Pinkor
16.11.2020, 22:12:05

Noční výdej na Alze je zrušen kvůli vládním nařízením.

Jaroslav Pazdera (PSGamer.cz)
16.11.2020, 22:19:18

Díky za upozornění, to mi vůbec nedošlo.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.