Resident Evil Village bude hodně zaměřen na průzkum otevřeného světa | Novinky

Resident Evil Village bude hodně zaměřen na průzkum otevřeného světa

Prezentace vývojářů nám přidala pár střípků do skládanky toho, co náš bude čekat v osmém díle.

V rámci Tokyo Game Show 2020 se vývojáři Resident Evil Village rozpovídali o tom, o čem hra bude, jaké budou změny oproti sedmičce a podívali jsme se i na trochu gameplaye. Příběh se bude odehrávat ve vesnici, což ale nemusí znamenat malou romantickou vesničku, ale obří rozsáhlý areál se spoustou různých zákoutí, prostředí a mnoha dalšího. Autoři chtějí hráčům nabídnout velkou volnost v průzkumu otevřeného prostředí a tak budou oproti sedmičce méně limitováni. Samotná vesnička zatím není pojmenovaná, ale je připravována s maximálním citem pro detail a měla by být hororovým místem.

O příběhu toho samozřejmě moc nevíme, ale podle ředitele Capcomu by se mělo jednat o "příběh muže jménem Ethan ... a kompletně toho, čím je". To, že se vrací hlavní hrdina předchozí hry Ethan, jsme již věděli, stejně jako to, že se potkáme i s jeho milou Miou, i když možná trochu jinak, než čekáme. Hra bude zasazena několik let po událostech sedmičky, což byla první hra v sérii, kde jsme se pohybovali z pohledu první osoby.

Kompletní záznam panelu můžete sledovat níže a pokud se budete dívat, uvidíte i patřičně hororové záběry ze samotného hraní.

Resident Evil Village – Developer Insights – Welcome to the Village

V rámci dotazů se autoři zmínili i o tom, že hra je sice připravována pro PS5, ale uvažují také o tom, za jakých podmínek by se dal udělat port na PS4. To je docela zajímavé, protože zpravidla to funguje přesně obráceně.

Komentáře (0)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.