PS5 update už je aktivní a přinesl i pár nových nastavení | Novinky

PS5 update už je aktivní a přinesl i pár nových nastavení

  • 14. 4. 2021, 20:28
  • Jaroslav Pazdera

Trochu lepší práce s HDR, HDMI a 120 Hz podporou.

O tom, že vychází první velký update pro PlayStation 5 jsme psali doslova před pár hodinami. Nyní by ho snad měl mít k dispozici už každý a tak se ukazuje, co všechno vlastně přinesl. Vyjma dříve popsaných věcí jsou to i některé, docela důležité, volby v nastavení týkající se některých externích technologií.

Nová volba přibyla do nastavení HDR. Dříve bylo možné ho jen zapnout nebo vypnout, což mohlo dělat problémy u některých her, které ho nepodporují a byly tím ovlivněny. Nyní se tam objevila nová volba "On When Supported" tedy něco ve smyslu zapnout, pokud hra podporuje. To konečně dává smysl a měla by to být vhodná volba pro každého.

Další změna se týká podpory 120Hz, tedy těch hráčů, kteří hrají na podporovaných monitorech. Nyní můžete využít i režim 120Hz při 1080p a časem bychom se snad měli dočkat i variabilního režimu obnovy obrazu.

Poslední, ale také docela užitečná, změna se týká HDMI. Jsou tu dvě nové volby - "One-Touch Play" a "Enable Power Off Link". První zmíněná volba zajistí, že pokud se zapne PS5, probudí se i připojená televize a rovnou bude nastavena na vstup z konzole, takže nebudete muset řešit zdroj signálu a podobně. Funguje to ale i obráceně, že konzole se probudí, pokud se probudí připojené zařízení. Přesně opačně funguje druhý volba, která konzoli automaticky uspí ve chvíli, kdy se připojené zobrazovací zařízení vypne.

Nový update přinesl spoustu užitečných funkcí, které určitě řada uživatelů využije a je dobře, že se Sony snaží vylepšovat. Stále tu je ale docela dost prostoru pro zlepšení. Hlavně bychom už docela rádi slyšeli termín aktivace slotu pro přídavný SSD disk, protože ten externí řeší jen část problému.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.
Pro běžné fungování našeho webu a analýzu Vaší návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb (především Google Analytics) a od Vás potřebujeme potvrdit, zda souhlasíte s jejich využitím. Váš případný souhlas můžete kdykoliv odvolat.