Zítra vychází první velký update pro PS5 | Novinky

Zítra vychází první velký update pro PS5

Jaké nabídne změny a inovace u next-gen konzolí?

Loni v listopadu se začala prodávat nová generace konzolí PlayStation, která stále trpí masivním nedostatkem kusů. Takže si na ni po objednání stále musíte počkat řadu měsíců, prozatím ani nic nenasvědčuje brzkému zlepšení. Od té doby přišly dva updaty firmwaru, nicméně jednalo se čistě o opravdu chyb, zítra – ve středu 14. dubna 2021 – přichází první plnohodnotný update a vylepšení.

Asi úplně největším lákadlem je možnost přenést PS5 hry také na externí USB disk. Díky tomu snadno odložíte tituly bokem a uvolníte si tak místo na nepříliš velkém interním SSD disku. Nicméně nepůjde je z tohoto externího úložiště přímo hrát. Pokud však na nějakou takto odloženou hru dostanete chuť, můžete si ji rychle znovu nainstalovat a automaticky se v tu chvíli stáhnou i všechny updaty. Mezi základní požadavky na kompatibilní USB disky patří SuperSpeed USB 5 Gbps či více, minimální kapacita 250GB, maximální pak 8TB. V jednu chvíli přitom ke konzoli jde mít připojené pouze jedno takovéto rozšířené úložiště.

Na konzole PS4 i PS5 dorazí také nové sociální prvky. Konkrétně Share Play napříč generacemi, takže půjde hrát společně a také být v jednom chatu. V nabídce možností najdeme sdílení obrazovky s kamarádem, virtuální předání ovladače nebo zapojení druhého ovladače pro virtuální kooperaci.

Na PlayStation 5 Sony vylepšilo a řekl bych zpřehlednilo také Game Base, tedy základnu pro přehled kamarádů i chatovacích místností s nimi.

Další novinka se týká Pre-downloadu nových updatů her, pokud to vývojáři povolí, tak půjde nové patche stáhnout již dopředu před jejich vydáním a mít je tak připravené na oficiální vydání. To navíc bude fungovat při patřičném povolení v nastavení konzole i během jejího režimu odpočinku.

Dílčími změnami projde i samotná knihovna her, vyhledávání v ní by mělo být přehlednější a pohodlnější. Navíc tituly, které vás již nezajímají, můžete snadno skrýt.

Poslední velkou změnou kromě vylepšení z hlediska stability a různých dílčích oprav budou změny v systému trofejí. Například si budete moci nastavit, pro jakou úroveň trofejí chcete ukládat záznamy ve formě videí či screenshotů – takže si lze zvolit třeba jen zlaté či platinové trofeje. Sony představilo i novou obrazovku Trophy Stats, kde vidíte jednoduchý celkový přehled.

Komentáře (2)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
merunk86
14.04.2021, 12:52:57

Mohli by opravit konečně to HDR ve hrách, které HDR nemají

Mandaz
13.04.2021, 16:05:05

Úpravy pěkné, ale pořád mi chybí ta úvodní obrazovka z ps4, tuším its now (nebo tak nějak) se jmenovala. Kde bylo krásně vidět jaké trofeje získali přátelé, jakou novou hru spustili nebo jaké streamy spustili.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.