Nově sledujeme i PS5 trofeje | Redakce

Nově sledujeme i PS5 trofeje

Nové úpravy znamenají přístup k nejaktuálnějším a nejširším datům trofejí.

Po dlouhé době tu máme novinku, která se týká webu a některých nových funkcí. Týká se ale jen těch uživatelů, kteří se rozhodli si u nás vytvořit účet a propojit ho se svým PSN profilem. Díky tomu poté můžeme načítat hry, dosažené trofeje a spoustu dalších věcí. Máme k tomu připraven i přehledný návod.

Od chvíle, co byla vydána nová konzole PlayStation 5 došlo také ke změně týkajících se trofejí a profilů uživatelů. Najednou tu máme hry, které jsou vydány pro dvě platformy (PS4 a PS5) a mají také dvoje trofeje, které jsou získávány zvlášť. Navíc trofeje ryze PS5 her jsou získávány a ukládány zcela jinak. To jsme samozřejmě museli zohlednit také v našich systémech a nyní vám můžeme představit funkční úpravy.

Krásně to můžeme předvést na profilu Spider-Man: Miles Morales, který je jednou z "rozdvojených" her. Jak můžete vidět na obrázku, hry s dvojitými trofejemi mají v záhlaví přehled obou sad. Někdy se shodují, někdy můžou být zcela odlišné. Dále došlo k úpravě ve spodním menu, kde trofeje získaly svou samostatnou položku a teprve pod ní se nachází vlastní rozdělení na obecný přehled, vaše dosažené trofeje nebo trofeje prohlížené osoby. U Spider-Mana opět moc hezky vidíte, že má dvoje trofeje a oboje se samozřejmě načítají zvlášť.

Detail hry Spider Man: Miles Morales

Další novinkou je, že na přehledu vašich posledných hraných her vidíte také PS5 tituly, případně rozdělení na PS5 i PS4. Občas se navíc stane, že nějaká hra není v naší databázi, ale nově ji tam uvidíte také.

Samozřejmě se může v přechodném období stát, že něco nebude načteno zcela přesně nebo ještě dojde k párování některých her. Pracujeme ale na úpravách prakticky neustále a brzy bychom rádi přinesli i další možnosti, které přinesla PS5, jako je například sledování odehraného času u her. Občas jsou to opravu zajímavá čísla, ke kterým se na PS4 nemáte jak dostat. Očekávejte tedy porovnání, žebříčky a spoustu dalšího. Naše komunita už je poměrně rozsáhlá a tak se můžeme těšit na velmi zajímavá data.

Na závěr bychom vám rádi představili zahraniční server Exophase, který sleduje jak PlayStation trofeje, tak achievementy z Xboxu, Steamu a dalších platforem. Provozovatel nám hodně pomohl se správným nastavením a pokud rádi sledujete žebříčky, určitě tam zavítejte.

Komentáře (5)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Arrow
07.12.2020, 15:35:41

Na tuto novinku se těším, nicméně pro můj účet stále nefunkční. Účet se tváří jako propojený a ověřený (již cca týden), ale při aktualizaci dat dostanu hlášku "Při aktualizaci došlo k chybě" 🤷‍♂️

Jaroslav Pazdera (PSGamer.cz)
07.12.2020, 15:52:37

Podívám se na to, díky za informaci.

Jaroslav Pazdera (PSGamer.cz)
07.12.2020, 16:04:38

Tak je to tím, že v nastavení osobních dat v PSN účtu máte nastaveno, že hry můžou vidět asi jen přátelé. Je třeba tam nastavit všichni, jinak to nedokážeme načíst. Musím trochu vylepšit zobrazování chyb, nicméně je to tím.

Arrow
07.12.2020, 17:05:54

To mě na první dobrou nenapadlo 🙂 Je to tak, po změně příslušného nastavení v PSN účtu, už jsou hry i trofeje přes api viditelné 🙂 děkuji 🙏

Dakh666
07.12.2020, 14:15:21

Skvělá práce, jen tak dál 👍👍👍

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.