Konami se omlouvá za naprosto tragický stav jejich eFootballu | Novinky

Konami se omlouvá za naprosto tragický stav jejich eFootballu

  • 3. 10. 2021, 10:27
  • Jaroslav Pazdera

Internet se baví zoufalým stavem hry, která kdysi byla konkurentem pro FIFU. Dneska je ale spíš k smíchu.

Je to pár dní co vyšel nový eFooball. Respektive vyšla jeho verze 2021, protože původní ProEvolution soccer se změnil na free-to-play titul, který bude průběžné aktualizován o nový obsah a aktuální data. Současná verze připomíná spíš slabší demoverzi, protože nabízí jen jeden herní režim a pár týmů, za které je možné hrát. Všechno ostatní buď bude časem, nebo bude skryto za mikrotransakce. Je ale otázka, zda někdo bude mít chuť is hru vůbec platit, protože to co vyšlo je spíše polotovar. Od vydání se prakticky celý internet baví různými záběry ze hry, které obsahují chyby, ošklivé obličeje a postavy nebo zcela neuvěřitelné herní situace.

Vše došlo tak daleko, že se vydavatel Konami musel sám omluvit na Twitteru za stav hry a slíbit, že si všechny připomínky bere k srdci a pracují na nápravě. Především vypíchli situaci kolem balancování hry, nepovedeným cutscénám a obličejům hráčů. Problémy jsou ale i třeba s obyčejným pohybem hráčů po hřišti nebo s rozhodčími, kteří "plavou" v trávě. Pokud dříve ProEvolution Soccer mohl směle bojovat s FIFOU a v některých případech ji i překonával, letos spíš udělal přesný opak a nažene fanoušky do hry od EA, protože nebudou mít jinou možnost co hrát.

Níže si můžete prohlédnout několik příkladů ze stovek a stovek příspěvků, které se objevují na Twitteru a dalších platformách a ukazují opravdu zoufalé situace. Samozřejmě každá hra, a především ty zcela nové, mají nárok na nějaké ty drobné chyby, ale tohle neodpovídá ani nějaké obyčejné mobilní hře, natož titulu, který si troufá vyjít v roce 2021 a to v době, kdy vychází třeba FIFA 22.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.
Pro běžné fungování našeho webu a analýzu Vaší návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb (především Google Analytics) a od Vás potřebujeme potvrdit, zda souhlasíte s jejich využitím. Váš případný souhlas můžete kdykoliv odvolat.