Horizon Forbidden West nakonec bude mít zdarma upgrade z PS4 na PS5 verzi | Novinky

Horizon Forbidden West nakonec bude mít zdarma upgrade z PS4 na PS5 verzi

Ale možná to bude jedna z posledních first-party her, další už jen za poplatek.

Po nedávném zahájení předprodejů očekávaného Horizon Forbidden West a především oznámení toho, že základní verze nebude mít upgrade na PS5 zdarma, se strhla na internetu mela a fanoušci vyzívali Sony, aby změnila svůj názor. To se nakonec slovy šéfa Jima Ryana stalo. Ten totiž sice potvrdil, že Horizon minul své okno pro vydání, pro které byl upgrade zdarma slíben, ale že Sony dodrží svůj slib a upgrade nakonec zdarma bude. Můžete si tak v klidu zakoupit libovolnou edici a budete mít jistotu, že dostanete i její PS5 verzi.

Players who purchase Horizon Forbidden West on PlayStation 4 will be able to upgrade to the PlayStation 5 version for free. / Hráči, kteří si koupí Horizon Forbudden West na PlayStation 5 budou schopni upgradovat na PlayStation 5 verzi zdarma - Jim Ryan

Současně ale upřesnil, že nadcházející first-party Sony hry jako třeba druhý God of War nebo Gran Turismo 7 už tento upgrade mít nebudou a všechny budoucí hry budou mít upgrade za jednotný poplatek 10 dolarů (tedy asi 250 Kč). To se týká jak fyzických tak digitálních verzí her, které vychází na PS4 i PS5. Doba zdarma dostupných upgradů tedy nejspíš končí a nebál bych se odhadnout, že se podle toho zařídí i všichni ostatní vydavatelé.

Komentáře (2)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
mcljnd
06.09.2021, 10:36:04

V PS Store ale pořád mají dvě verze, levnější PS4 a o 270 Kč dražší PS5.

Jaroslav Pazdera (PSGamer.cz)
06.09.2021, 10:47:41

Mozna to jeste nestihli srovnat, ale podle vyjadreni sefa Sony by to tak melo byt.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.
Pro běžné fungování našeho webu a analýzu Vaší návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb (především Google Analytics) a od Vás potřebujeme potvrdit, zda souhlasíte s jejich využitím. Váš případný souhlas můžete kdykoliv odvolat.