Čtvrthodinka gameplaye z Horizon: Forbidden West | Videa

Čtvrthodinka gameplaye z Horizon: Forbidden West

  • 28. 5. 2021, 08:40
  • Jaroslav Pazdera

Ukázka, která bere dech.

V rámci včerejšího streamu State of Play předvedla Sony svoje velké letošní želízko v ohni. Pokračování příběhu Aloy, která se tentokrát utká s nájezdnickými klany ze západu a také tajemnou nákazou, se předvedlo v zhruba patnácti minutách gameplaye. V něm můžeme vidět jak souboj s menšími roboty, tak souboj s obřím robotickým mamutem, dojde i na trochu toho příběhu, videosekvence a hlavně dechberoucí grafiku. Ta je zachycena samozřejmě na PlayStation 5 a detaily jsou až neskutečné. Nádherná voda, detailní krajina, modely postav a hlavně robotických dinosaurů, všechno vypadá skvěle a nemůžeme se dočkat až hra vyjde.

Příběh hry se odehrává půl toku po událostech z jedničky a krom toho, že Aloy narazí na novou nákazu a nové typy dinosaurů, naučila se také nové kousky. Získala lano, kterým se může přitahovat a rychle pohybovat ve výškách, kouřové granáty pro odvedení pozornosti nebo speciální rogalo, kterým může seskakovat z výšky a dojte samozřejmě na spoustu nových schopností a předmětů. Podle toho, co jsme slyšeli ve videu se navíc můžeme těšit na úpravu Focusu, který nám bude ukazovat možnosti lezení a budeme si moci osedlat více robotů a použít je na cestování a nebo souboje.

Bohužel jsme se nedočkali potvrzení data vydání, ale údajně bychom se dalších informací měli dočkat poměrně brzy a doufejme, že hra opravdu stihne letošek. Tohle totiž bude pecka!

Horizon Forbidden West - State of Play Gameplay Reveal | PS5
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.
Pro běžné fungování našeho webu a analýzu Vaší návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb (především Google Analytics) a od Vás potřebujeme potvrdit, zda souhlasíte s jejich využitím. Váš případný souhlas můžete kdykoliv odvolat.