Celá jedna mise na videu z Aliens: Fireteam | Videa

Celá jedna mise na videu z Aliens: Fireteam

  • 5. 3. 2021, 10:20
  • Jaroslav Pazdera

IGN mělo možnost si přímo vyzkoušet jednu z misí v alpha verzi.

Jeden z největších světových herních serveru IGN má samozřejmě možnosti dalece převyšující všechny ostatní a tak dostali možnost nejen se podívat, ale na vlastní kůži si vyzkoušet nedávno oznámenou kooperační střílečku Aliens: Fireteam a také zveřejnit příslušné video. V něm máme možnost vidět celou jednu misi. A je třeba říct, že na to, že je hra teprve v alpha verzi, tak se na ní nejen dobře kouká, ale zdá se, že se i dobře hraje.

Jakmile se dostaneme do hry, vidíme trojici mariňáků a mariňaček, kteří se vydávají do akce. Už první kroky v těsných chodbách jasně odkazují na klasické filmy a je jasné, že o atmosféru nebude nouze. Jinak jsou herní mechaniky dost podobné tomu, co jsme viděli už hodněkrát, třeba nedávno vyzkoušenému demu Outriders. Nicméně tady se přeci jen pohybujeme v uzavřených koridorech.

Netrvá dlouho a objeví se první Vetřelec tak, jak ho známe. Jeho zabití není pro pušky hlavních hrdinů žádný problém, ostatně to nejsou žádná ořezávátka. Jenže první nepřítel byl jen průzkumník a postupně se žačnou objevovat hordy dalších, lezou po stropech, z ventilace a jsou všude kolem. V tu chvíli se naplno využijí rychlopalné pušky přidělané na mechanickém rameni, pumpovací brokovnice a řada dalších doplňků. Náboje se naštěstí povalují všude kolem a tak akce v podstatě nekončí. Vzhledově hra sice není úplně top model, ale neurazí a vypadá hodně dobře. Navíc se vše pěkně hýbe i při velkém množství nepřátel.

Nevím jak vám, ale mě se podle videa hra zatím celkem líbí a pokud bude vše dobře fungovat, může to být hodně zábavná hra s kamarády. Autoři ostatně potvrdili, že ve hře budou i boti, kteří doplní váš tým, pokud budete sami, ale přiznejme si, že to je nouzovka.

Aliens: Fireteam je plánován někdy na konec léta a vyjde na PS4 i PS5.

Aliens: Fireteam - Exclusive 25 Minutes of Gameplay | IGN First
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.
Pro běžné fungování našeho webu a analýzu Vaší návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb (především Google Analytics) a od Vás potřebujeme potvrdit, zda souhlasíte s jejich využitím. Váš případný souhlas můžete kdykoliv odvolat.