CD Projekt zrušil samostatný Cyberpunk multiplayer | Novinky

CD Projekt zrušil samostatný Cyberpunk multiplayer

  • 31. 3. 2021, 16:32
  • Jaroslav Pazdera

Nově se bude jednat o nějakou formu doplňku přímo do základní hry.

Věci se neustále mění a v herním průmyslu to platí obzvlášť. Velká změna se momentálně dotkla multiplayerové části akčního RPG Cyberpunk. U něj původně jeho tvůrci, CD Projekt Red, slibovali, že bude samostatně spustitelnou hrou AAA proporcí ve světě Cyberpunku. To už ale po nedávném bussiness meetingu není pravda a samostatný online projekt byl zrušen. Místo toho bude "nějaká forma" multiplayeru doplněna do původní hry formou updatu. Může se tak snadno stát, že místo očekávané hry ve stylu GTA Online se dočkáme nějaké osekané verze multiplayeru, ve které budou závody aut, pěstní souboje a deadmatch ... Na druhou stranu se třeba dočkáme kooperačního módu, kdo ví.

Každopádně je jistě, že CD Projekt se teď chce ubírat směrem multiplayeru integrovaného přímo do her a to platí pro všechny budoucí tituly. Snadno se tak může stát, že nějaká forma multiplayeru může být i v případněm Zaklínači 4. Ostatně jeden z CEO CD Projektu Adam Kicińsky k tomu řekl, že nechtějí tvořit úžasné online hry, ale úžasné single player hry s online zážitkem a to může znamenat skutečně cokoliv.

Tvůrci mají momentálně s Cyberpunkem spoustu práce a i po vydání obřího patche 1.2 budou mít neustále co opravovat, nemluvě o next-gen verzích, které snad dorazí letos. Každopádně multiplayer letos nečekejme a už vůbec ne ve formě separátní plnohodnotné hry.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.
Pro běžné fungování našeho webu a analýzu Vaší návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb (především Google Analytics) a od Vás potřebujeme potvrdit, zda souhlasíte s jejich využitím. Váš případný souhlas můžete kdykoliv odvolat.