Známe velikost instalace PS5 verze RE8: Village a jeho dostupnost | Novinky

Známe velikost instalace PS5 verze RE8: Village a jeho dostupnost

V dnešní době se jedná o skutečně hodně malý titul, pokud mluvíme o místu na disku.

Resident Evil Village je hodně očekávaný titul letošního roku. Sice vyjde až v květnu, ale už nyní toho víme poměrně dost. Především to, že hra bude navazovat na příběh sedmičky, rozvine příběhy jednotlivých hrdinů, ale hodně si vezme i z Resident Evil 4. Co jsme ale zatím nevěděli je velikost hry, kterou zabere na docela malém disku PlayStationu 5. To je obecně problém mnoha současných her, protože třeba takové Call of Duty zaberere hezkých 133 GB a třeba NBA 2K21 je na tom ještě hůře. Snadno tak můžete zaplnit disk několika hrami.

Naštěstí Resident Evil Village nebude tak velký problém, protože podle dobře informovaného zdroje by PS5 verze měla mít v základu 27 GB, počítáno bez Day One patche. S ním by se mohla dostat někam zhruba k 50 GB, což je také uniklá velikost, kterou bude mít Xbox verze. To vše je ale počítáno bez multiplayerového modu Re:Verse, který by měl mít dalších zhruba 15 GB, ale ten si nemusíte instalovat, minimálně ne hned.

Související informací je to, kdy hra bude dostupná pro předběžné stažení. Tímto datem by mělo být 5. května, tedy dva dny před oficiálním spuštěním. V tento den si všichni předplatitelé budou moci začít stahovat hru na disk, aby byli připraveni na oficiální otevření bran zámku Dimitrescu.

Resident Evil Village vyjde 7. května na PS4 i PS5 a zatím je dostupná demoverze Maiden, která vám dá ochutnat prostředí, kde se hra bude odehrávat. Později by mělo dorazit ještě jedno demo.

Resident Evil Re:Verse
Název hry

Resident Evil Re:Verse

Datum vydání PS4

28. 10. 2022

Vývojář

Capcom

Žánry

Akce, Střílečka

Komentáře (0)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.
Pro běžné fungování našeho webu a analýzu Vaší návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb (především Google Analytics) a od Vás potřebujeme potvrdit, zda souhlasíte s jejich využitím. Váš případný souhlas můžete kdykoliv odvolat.