Zahráli jsme si Maiden demo pro Resident Evil Village | Preview

Zahráli jsme si Maiden demo pro Resident Evil Village

Krátká ukázka slouží především jako ukázka enginu a atmosféry, než samotné hry. Stojí za to ji vyzkoušet?

Na čtvrteční Resident Evil Showcase jsme se dozvěděli řadu věcí o připravovaném osmém díle s podtitulem Village. Kromě data vydání, které spadlo až na květen jsme se trochu překvapivě dozvěděli, že během pár hodin vyjde krátká demoverze. Ta se jmenuje Maidem a máte možnost si ji vyzkoušet exkluzivně na PlayStation 5. My jsme si ji zahráli a podělíme se s vámi o své dojmy.

Předně je třeba upozornit, a tohle rovnou hlásil i Capcom, že se jedná spíše o ukázku vzhledu hry, použitého enginu a atmosféry. Samotný příběh se netýká toho, který bude přímo ve hře i když minimálně určité styčné plochy tam jsou. Začínáte jako bezejmenná a bezbranná osoba uzavřená ve vězení obrovského sídla a vaším cílem je dostat se pryč, k čemuž vám základní pokyny poradí tajemný vzkaz ukrytý ve zdi. K tomu dostat se ven postačí vyřešit pár zcela jednoduchých hádanek. Ostatně demoverze není o nějakých složitých úkolech a hádankách.

Tím hlavním, co vám autoři chtějí předvést, je především atmosféra. Těsné chodby vězení, všudypřítomná těla, jejich zbytky, nebo předměty pomocí kterých se ty zbytky vytvořily, vypadají dostatečně odporně a vše podporují zvuky, které se z kamenných zdí ozývají. Tu a tam něco zavrže, něco na vás spadne nebo zahlédnete v dálce stín postavy, kterou ale neuvidíte. Autoři sami doporučují využít sluchátka, pokud je máte a je pravda, že se sluchátky s podporou 3D zvuku je to slušný zážitek.

Z podzemního labyrintu se po chvílí dostanete přímo do zámku, kde je většina dveří zavřených, ale přesto se dostanete do rozlehlé haly, prohlédnete si pár pokojů a také najdete řadu znepokojivých vzkazů a poznámek, které dají i tento krátký příběh do nepříjemné perspektivy. V podstatě se dozvíte, kdo jste, co se stalo a co se na zámku děje i jinak a jakou to má spojitost se zdejším vyhlášeným vínem.

Na závěr je třeba splnit jednoduchou hádanku spočívající v prohledávání lokace a otevření dveří na dvůr, ale tam už se nedostanete, protože narazíme na pár známých postav z traileru. Tím krátký příběh končí a my se můžeme těšit ještě na jednu demoverzi v březnu. Ta by měla být odlišná od této krátké ukázky, ale co nabídne, teprve uvidíme.

Co se týká použitého enginu, hra vypadá nádherně, překvapily skutečně detailní textury i povrchy například kamenných zdí a když pominu klasickou „lesklost“ povrchů, kterou často Resident Evil hry mají, tak vše vypadá fantasticky. Interiér zámku i kobky jsou správně depresivní, a i když se dostanete do hodně luxusních prostor, neustále máte pocit, že se tu děje něco nepravého.

Celou demoverzi dohrajete bohatě do patnácti minut, pokud už víte, co máte dělat. Hledat nějaké skryté předměty nebo místa nemá vůbec cenu, nicméně to rozhodně stojí za to. Stáhnete zhruba 4 GB dat a vychutnáte si slušnou atmosféru podpořenou perfektním ozvučením a nasajete atmosféru zámku, kde se bude odehrávat část příběhu osmého dílu. Pokud jste fanoušky série, tak asi nenajdete na ukázce nic extra, co jste nikdy neviděli, ale také nebudete zklamáni.

Komentáře (0)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.