Vývojáři her pro PS5 budou mít možnost přidat ke hře nápovědu a varování před spoilery | Novinky

Vývojáři her pro PS5 budou mít možnost přidat ke hře nápovědu a varování před spoilery

V rámci prezentace nového rozhraní konzole PS5 jsme mohli vidět i ukázku speciální funkce pomoci hráčům a možnosti označit video spoilery.

V rámci dnešní prezentace nového rozhraní se objevily dvě zajímavé funkce, kterými budou moci vývojáři "komunikovat" s hráči. První je možnost přidat do hry nápovědu k hádánkám, těžkým místům, nebo všude tam, kde jim to přijde vhodné. Nápověda může mít formu obrázků s popisky nebo videí a hráči si ji budou moci kdykoliv zavolat aniž by museli opustit prostředí konzole, ba dokonce hry. Funkce je pro vývojáře volitelná a pokud ji budou hráči chtít využít, budou muset vlastnit předplatné PS Plus. Ve videu se na funkci můžete podívat v čase cca 4:30.

Druhou funkcí je možnost, aby vývojáři označili některé herní sekvence jako spoilery. Pokud tedy natočíte video z daného průchodu a pošlete ho třeba kamarádovi, který se tak daleko ve hře nedostal, objeví se mu automatické hlášení o tom, že dané video může obsahovat spoilery. Funkce je opět pro vývojáře volitelná a zdá se, že bude snadno použitelná. Jen doufejme, že nebude nějak automaticky kazit videa, která nahráváme třeba sem do článků, to by nevypadalo moc dobře. Každopádně stojí za to připomenout, že konzole neustále nahrává váš průchod hrou, který si můžete kdykoliv uložit, stejně jako udělat snímek v rozlišení až 4K.

Komentáře (0)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.