V přípravě je nová South Park hra | Novinky

V přípravě je nová South Park hra

  • 10. 8. 2021, 14:49
  • Jaroslav Pazdera

A velké překvapení je, že bude kompletně 3D.

South Park je bez nadsázky fenomén. Mnoho řad seriálu, který se profiloval jako velmi nekorektní a pružně reagující na aktuální politickou i jinou situaci, doplnil velmi povedený film a také dvojice her, která nás zajímá asi nejvíce. South Park: The Stick of Truth nás vzal do města, které je pomatené z fantasy a pána prstenů a vše krásně smíchal s kultovními postavami, hláškami a také zajímavým příběhem a soubojovým systémem. Druhá hra The Fractured But Whole si zase vzala na paškál souboje mezi Marvel a DC hrdiny, Cartman tu tvořil různé filmové série a opět vše korunoval velmi dobrý příběh a hratelnost. Obě hry použili ikonickou 2D grafiku, která vypadá jako vystřižená z barevných papírů a kterou můžeme znát i ze zmíněných seriálů, třetí hra by na to ale měla jít jinak.

South Park™: The Stick of Truth™
Název hry

South Park™: The Stick of Truth™

Datum vydání PS4

13. 2. 2018

Aktuální cena na PS Store

849 Kč

Vývojář

Obsidian Entertainment

Žánry

RPG

South Park™: The Fractured But Whole™
Název hry

South Park™: The Fractured But Whole™

Datum vydání PS4

1. 2. 2018

Aktuální cena na PS Store

210 Kč

Vývojář

Ubisoft San Francisco

Žánry

RPG

No a nyní se tedy podívejme na to, co se chystá. Podle informací nejen Bloombergu pracuje původní tvůrčí dvojite Trey Parker a Matt Stone na nové 3D video hře z prostředí South Parku. Oproti předchozím dílům už na nich nespolupracuje studio Obsidian, ale bude to přímo projekt vlastního studia. Zajímavé ale bude, jak se autoři poperou s přechodem do třetího rozměru, protože South Park byl vždycky "plochá" záležitost a necitlivé převedení by mohlo všechny poměrně naštvat. Na druhou stranu historie už zná případy, kdy se to povedlo a pokud si vzpomeneme třeba na velmi dobré Simpsons: Hit'n'run, tak ty by si zasloužily remaster okamžitě. Bohužel žádné další informace zatím nejsou k dispozici, ale to, že na hře pracují samotní tvůrci předlohy dává jistou naději na úspěch. Ten ale ukáže až budoucnost.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.
Pro běžné fungování našeho webu a analýzu Vaší návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb (především Google Analytics) a od Vás potřebujeme potvrdit, zda souhlasíte s jejich využitím. Váš případný souhlas můžete kdykoliv odvolat.