Tipy jak začít s Rainbow Six: Extraction | Témata

Tipy jak začít s Rainbow Six: Extraction

  • 21. 1. 2022, 11:33
  • Jaroslav Pazdera

Nová hra podle Clancyho románů nemusí být z počátku jednoduchá na pochopení a tak by mohly přijít vhod některé rady jak začít.

Rainbow Six Extraction je venku doslova pár hodin a tak se můžou nějaké taktické rady do začátku hodit. My už za sebou máme pěkných pár hodin, a tak jsme se dali dohromady některé tipy, které by vám mohly pomoct do hry vniknout. Samozřejmě připravujeme i recenzi, ale na tu si potřebujeme ještě pár hodin do hry odskočit. Hodnocení si tedy necháme až na příště.

» Dobře si vyberte operátory

Protože Extraction je taktická hra, je důležitější než v jiných hrát, vybrat si správného operátora. Ve Warzone je úplně jedno, jaký tým jde spolu, ale v této hře si musíte dobře vybrat. Ideální je samozřejmě kombinovat tak, aby byla zastoupena co největší škála speciálních schopností. Určitě je nutné, aby v týmu byl jak někdo pro agresivní boj, tak podpora ze zadních řad a medik také výrazně pomůže. Zkrátka je dobré před odchodem do mise zkonzultovat s kamarády, jaké operátory si vybrat.

» Postupujte takticky

Vyvarujte se toho, abyste při vstupu do mise nastoupili klasickým „rambo“ stylem. Tahle hra je o taktice, a tak je třeba v klidu procházet místnosti, dívat se za rohy i na stropy, monitorovat, kde jsou nepřátelé a klidně si vybrat delší trasu než vlétnout do místnosti plné nepřátel. Osamocení nepřátelé jsou snadnou kořistí, ale jakmile je vyrušíte, rázem se na vás bude hrnout velké množství, které nemusíte zvládnout.

» Používejte stealth

Tohle se přímo pojí s předchozím bodem. Pokud budete takticky postupovat, nebudete upozorňovat hnízda na svou přítomnost, budete mít proti sobě méně protivníků. Tím pádem bude i větší šance, že je najdete osamoceně a budete je moci sundat pěkně potichu. Hnízda navíc začnou produkovat další nepřátele až ve chvíli, kdy o vás ví. Některé mise navíc stealth postup přímo vyžadují, takže trénink není na škodu.

» Koukejte přes zdi

Díky baterce vašich zbraní vidíte skrze některé zdi a můžete tak detekovat nepřátele nebo hnízda, která se nachází na druhé straně od vás. Můžete si tak připravit taktickou výhodu pro další postup, a to celkem bezpečně.

» Tagujte

Když už nepřítele vidíte, označte ho pomocí tlačítka „nahoru“ aby ho viděli všichni v týmu, a i vám zůstane označen. Můžete takhle tagovat nepřátele, hnízda, spóry, bedny s výbavou, ale také jakékoliv místo, které je důležité. Opět je třeba opakovat, že tahle hra je o taktice.

Zdroj: Ubisoft Entertainment

» Pozor na spóry a miny

Při postupu si dejte pozor na jednu zásadní věc, která nás párkrát slušně vypekla. Nebezpečím pro vás nejsou jen nepřátelé, ale také nastražené mimozemské miny a spóry. Některé můžou udělat flash záblesk, že nebudete chvíli vůbec vidět, jiné se na vás přichytí a pokud je nesundáte, můžou vám pěkně zatopit. Pokud už se to stane, a dostanou se na vás zelené plynové koule, můžou je vaši parťáci odstranit buď ručním útokem, nebo je ustřelit. A nemusíte se bát, ve hře není friendly fire, maximálně budou postavy „remcat“.

» Hledejte a používejte zásoby

Na každé mapě se vždycky nachází několik krabic s náboji, technikou nebo schopnostmi. Určitě se vyplatí mapu projít kompletně a doplnit si zásoby. Každá další mise je totiž těžší, a i menší zásoba nábojů nebo zdraví může rozhodnout o neúspěchu. I když tedy momentálně máte plno, nebojte se před další misí si doplnit. Zdraví navíc můžete „naboostovat“ i nad rámec svého maximálního. Sice pomalu klesá na původní hodnotu, ale krátkodobě se to hodí a nepřijdete zbytečně o bednu.

» Ničte nákazu

Nákaza se rozšiřuje všude tam, kde jsou hnízda, nepřátelské prvky, ale také tam, kde nepřítel umře. Chodit po ní sice můžete, ale o dost vás zpomaluje, a navíc zvyšuje poškození, které vám nepřátelé dělají. Snažte se tedy čistit krizová místa buď úderem na blízko nebo střelbou. Například pokud máte za cíl krýt nějaké místo, zkuste si ho nejdříve vyčistit. Může vám to zachránit život.

» Používejte speciální schopnosti

Naším hlavním problémem při prvních misích bylo, že jsme dostatečně nepoužívali speciální schopnosti postav, plynové granáty a další vybavení. Přitom třeba malý dron, který umí podjet i některé zdi krásně odhalí nepřátele na druhé straně a přesně víte, do čeho jdete, kouřový granát chvíli omráčí nepřítele a vy je tak můžete sundat na blízko a k čemu je léčení asi není třeba rozvádět. Zkrátka se snažte využít všechny možnosti vašeho operátora, protože většina jich tam rozhodně není zbytečně.

Zdroj: Ubisoft Entertainment

» Plňte výzkumné úkoly

Pokaždé máte aktivní trojici úkolů, které můžete splnit a dostat za ně odměny ve formě zkušeností a střípků příběhu. Je dobré se před misí podívat, co je třeba plnit a krom cíle míse se na to i zaměřit. Získáte tak možnost rychleji vylepšit operátory i váš celkový postup. Úkoly jsou navíc zpravidla takové, že se dají snadno při hraní splnit a je tedy škoda je neřešit.

» Zachraňujte operátory

Pokud váš operátor ve hře umře, je obalen pěnovým obalem, který ho udrží naživu. Vy máte možnost ho zachránit v jedné z dalších misí a je vhodné to udělat, protože pokud se vám to povede, nejenže se vám vrátí do party, ale přinese s sebou i všechny zkušenosti, které měl. Pokud se vám to nepovede, nebo ho necháte mrtvého dlouho, vrátí se vám, ale bez zkušeností, a to je škoda. Řešením je dostat operátora na level 10, po kterém už zkušenosti nemizí. A mimochodem se nemusíte bát, že byste skončili bez hratelného operátora. Hra je udělána tak, aby vám nechala vždy tři hratelné operátory. Nikdy tedy neskončíte „na suchu“.

» Pozor na zdraví

Zdraví je zcela zásadní věc a nepřátelé vás jsou schopni, především na vyšších obtížnostech, zabít poměrně rychle. Navíc, když se operátor vrátí zraněný z mise, je jedinou šancí, jak ho vyléčit hrát dál. Každá další mise totiž léčí operátory, kteří nejsou v akci a postupně se vám tak obnovuje tým. Je jasné, že čím lepší výsledek v misi, tím lepší je léčení zbytku týmu. A pokud chcete, aby léčení netrvalo tak dlouho, snažte se z misí vracet s co nejvyšší hodnotou. Ideálně tedy projděte mapu, najděte lékárničky a vraťte se v pořádku.

» Nebojte se utéct

V Extraction není útěk slabostí, ale dobrým taktickým krokem. Mapy jsou koncipovány tak, že jsou rozděleny na tři sektory a v každém z nich si můžete vybrat, zda postoupíte dál nebo se necháte odvézt z mise. Pokud tedy máte slabé vybavení, jste skoro mrtví a před vámi je těžká mise, zvažte taktický ústup. Ušetříte operátory smrti, komplikace s jejich záchranou a také si odnesete všechny zkušenosti, které máte. Ne vždy se musí dokončit celá kampaň, naopak hra s tím počítá a loadingy jsou naštěstí tak rychlé, že se dá hrát stále dokola.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.
Pro běžné fungování našeho webu a analýzu Vaší návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb (především Google Analytics) a od Vás potřebujeme potvrdit, zda souhlasíte s jejich využitím. Váš případný souhlas můžete kdykoliv odvolat.