Studio Techland opustil významný člen týmu | Novinky

Studio Techland opustil významný člen týmu

Scénárista a umělecký ředitel Dying Light 2 po 22 letech odchází.

O Dying Light 2 jsme se toho v poslední době příliš nového nedozvěděli, kromě oznámeného zpoždění a přesunu (snad) na letošní rok. Nyní přichází pro všechny fanoušky nepříliš pozitivní zpráva, protože vývojářské studio Techland opustil jeho známý a dlouholetý člen, umělecký ředitel a scénárista v jednom, Pawel Selinger. Ten oznámení učinil na svém LinkedIn profilu. Byl přitom u tohoto jednoho zaměstnavatele už od roku 1999.

„Rád bych vyjádřil svou vděčnost společnosti, která mi umožnila rozvíjet se a najít naplnění během dosavadní poloviny mého života. Techlande, vždy pro tebe budu mít slabost, stejně tak pro všechny skvělé lidi, které jsem díky tobě potkal. Přeji vám, aby se Dying Light 2 a další projekty staly světovými hity,“ napsal Selinger v emotivním vyjádření na svém profilu zmíněné sociální sítě.

Pokud by k tomuto odchodu došlo po vydání hry, byl by to vcelku běžný stav. Nyní ale na celou hráčskou obec jeho rozhodnutí opustit Techland působí do velké míry znepokojivým dojmem. A když odejde z týmu takto důležitá osoba, určitě to neprospěje ani finální fázi vývoje.

Datum vydání Dying Light 2 stále neznáme, podobně pak další rozpracované projekty, o nichž mluvil Selinger ve svém vyjádření. Nicméně vzhledem k tomu, že dlouho nebyla o hře žádná nová informace či aktualizace, nelze očekávat nijak brzké vydání. Ostatně oficiálně nebyla ani potvrzena PS5 verze a hra je stále vedená jako pro PS4, i když nex-gen již od nynějška žádný nový AAA titul určitě nemůže minout.

Komentáře (1)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Masta_of_Disasta
08.01.2021, 12:29:24

Odhadujem že je to výsledok vyvodenia zodpovednosti za Dying Light 2 ktorý je stále v nedohľadne. Na hru som mal prvú predobjednávku už v roku 2019. Keďže bolo jasné že hra je v nedohľadne, predobjednávku som stornoval. Druhú predobjednávku som robil v lete 2020 keďže slovenská sieť predajní ProGamingShop tvrdila že hra má vyjsť koncom septembra. Opäť to bol nezmysel. Predobjednávku som opäť stornoval keďže hra je stále v nedohľadne. Rok 2021 ako dátum vydania Dying Light 2 vidím skôr skepticky. Tento odchod dôležitej osoby z tímu Techlandu ktorý má na starosti vývoj Dying Light 2 má v tom iba utvrdzuje. Vnímam to tak že padla hlava za nesplnený deadline poprípade odišiel sám lebo ho tlačili k urýchlenému vydaniu hry aj keď hra má zrejme k vydaniu ešte ďaleko. V tom prípade je lepšie že odišiel ako by sa mal nechať dotlačiť k vydaniu nedokončenej hry. Skončilo by to ako s Cyberpunkom - hrou ktorá vyšla skôr ako bola dokončená.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.