Spekulace o nové PS Plus službě nevypadají dvakrát dobře | Spekulace

Spekulace o nové PS Plus službě nevypadají dvakrát dobře

  • 25. 2. 2022, 11:51
  • Jaroslav Pazdera

Touhle nabídkou by Sony Microsoftu těžko konkurovala.

Novinář serveru Venturebeat Jeff Grubb se rozhovořil o informacích, které získal o připravované úpravě služby PS Plus a které korespondují s dříve zveřejněnými informacemi. Pokud jsou jeho informace pravdivé, měla by služba nabídnout tři varianty předplatného. Základní Essential za 10 dolarů měsíčně, vyšší Extra za 13 a nejdražší Premium za celých 16 dolarů měsíčně, což je víc než stojí Xbox Game Pass Ultimate. Teď je samozřejmě otázka, zda obsah služby vyváží její cenu.

Základní verze Essential by měla být prakticky to, co známe nyní jako PS Plus, tedy nějaké ty hry zdarma a k tomu občas slevy na vybrané hry nebo doplňky do nich. Verze Extra oproti tomu nabídne katalog plnohodnotných her, tedy trochu něco jako PS Now (tedy služba, která třeba u nás nefunguje), což čítá zhruba 200-300 her. Extra ale nenabídne možnost streamovat hry, to bude součástí až nejvyššího balíčku Premium. Ten jinak údajně zní jako služba EA Play, tedy nějaké zkušební verze nových her, plné hry ze série "classic games" a možnost streamovat. Zkušební verze by měly být vybírány kurátory, takže to bude omezená nabídka a ne kompletní katalog PS Store. Spekuluje se také o možné přítomnosti retro her.

Ačkoliv to samozřejmě nejsou oficiální informace, ale jde jen o spekulace, musíme doufat, že to není konečná verze. Tahle nabídka totiž není nijak extra zajímavá a platit měsíčně 400 Kč za omezenou nabídku her, streamování a pár demoverzí nezní moc dobře. S tímhle by Sony těžko konkurovala microsoftímu Xbox Game Passu. Ale uvidíme, jak se vše reálně vyvine.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.
Pro běžné fungování našeho webu a analýzu Vaší návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb (především Google Analytics) a od Vás potřebujeme potvrdit, zda souhlasíte s jejich využitím. Váš případný souhlas můžete kdykoliv odvolat.