Souhrn zahraničních recenzí PlayStation 5 | Témata

Souhrn zahraničních recenzí PlayStation 5

V zahraničí padlo embargo a tak se podívejme, co o konzoli píšou její šťastní majitelé.

Ve světě padlo embargo na recenze PlayStation 5 a tak se můžeme podívat na největší zahraniční servery, co si o nové konzoli myslí. Prakticky všechny recenze se v hlavních bodech shodují. Tím hlavním je samozřejmě obří výkon nového hardwaru, dobře vymyšlený způsob chlazení a celkové zpracování konzole. Zmiňují také, že Sony zapracovala na nových funkcích jako je 3D zvuk a hardwarove akcelerovaný ray tracking. Je ale také jasné, že tyto funkce plně využijí teprve budoucí tituly.

Kritika samozřejmě směřuje na velikost interního disku, který má zhruba 670GB místa, ale například na PushSquare hovoří o tom, že při 490 GB už konzole nechtěla další hry instalovat, protože 90 GB bylo vyhrazeno pro "ostatní“. PS4 hry je samozřejmě možné instalovat na externí disk ale díky tomu nejsou loadovací časy o tolik lepší. Každopádně pokud to jde, je loading PS4 her zhruba na polovičním čase. Recenzenty také zamrzelo, že konzole nenabízí rychlé přepínání mezi hrami. Můžete si sice zobrazit přehled posledních hraných her, ale přepínání mezi nimi znamená, že hra se bude vždy loadovat znova.

Recenze také chválí kvalitu zpracování a nové funkce ovladače DualSense. Ten je údajně o něco větší a těžší, ale velmi dobře se drží. Recenzenti také schválí nové možnosti jako je haptická odezva nebo adaptivní triggery. Ale tady také platí, že teprve nové hry ukážou, co vývojáři dokážou vymyslet. Například nový Spider-Man: Miles Morales tyto funkce využívá velmi sporadicky. Zlepšila se také výdrž baterie, a to zhruba o jednu až dvě hodiny.

Vesměs chvála směřuje také na nové rozhraní konzole, které v sobě má integrovaný obchod a knihovnu her. Vaši knihovnu je prý trochu problematické filtrovat, ale další navázané možnosti jako karty hry a další prvky jsou fajn a přidávají všemu next-gen nádech. Je ale s podivem, že konzole nemá podle IGN témata, jako měla PS4.

Pokud bychom měli zahraniční recenze shrnout, tak se prakticky shodují, že se jedná o zajímavou next-gen konzoli, jejíž výkon je velkým příslibem do budoucna, obsahuje zajímavé nové technologie, ale také některé v době spuštění mít nebude. Problematická pro někoho také může být velikost a design konzole, který je zvláštní. Je ale celkově jasné, že Sony vedle nešlápla a my se můžeme těšit za 14 dní.

Vybrané zahraniční recenze


Komentáře (0)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.