Sony odhaluje vnitřnosti PlayStation 5 v oficiálním videu | Videa

Sony odhaluje vnitřnosti PlayStation 5 v oficiálním videu

Do vydání konzole to máme zhruba měsíc a tak je na čase, že se konečně podíváme i dovnitř.

V zhruba sedm minut dlouhém videu nám šéf designové divize sony Yasuhiro Ootori ukáže, co všechno má konzole jak zvenku, tak zevnitř. První dojem na nás dělá samotná konzole, která na videu vypadá skutečně obrovská. Ostatně sám předvádějící hovoří, že její rozměry jsou větší než u PS4, ale díky tomu má daleko lepší chlazení a výkon. Prvním prvkem, který je vidět vně konzole, jsou to různé porty, kterým dominuje přední USB a USB-C konektor a stejně tak dva zadní USB konektory s podporou super-speed. Dále je tu samozřejmě napájení, konektor pro síťový kabel a HDMI pro připojení k televizi. Pak už se dostáváme k tomu zajímavějšímu, čímž je stojánek, který se dá namontovat jak pro vertikální, tak horizontální postavení a myslí se i na takové drobnosti, jako je uložení šroubku, pokud není potřeba.

V druhé části ale přichází to absolutně nejzajímavější a to je rozborka celé konzole. Ta má z obou stran sundávací kryty, které je možné uživatelsky měnit a pod každým z nich je otvor pro větrák. Zajímavá jsou také místa, kde se zachytává prach a kudy je možné ho vyluxovat. Najdeme tu také místo pro rozšiřující SSD disk ve formě karty. To je poslední místo, kam se dostane obyčejný smrtelník bez toho, aby porušil záruku zařízení. Prezentující se ale vydává mnohem dále a postupně vyndá větráky, blueray UHD mechaniku s odhlučněním, až se dostane na základní desku celé konzole. Ta skrývá především osmijádrový procesor AMD Ryzen a stejně tak grafiku od stejné firmy. Vše doplňuje 8GB GDDR pamětí a tolikrát vzpomínaný 825GB SSD disk. Zmínka padne také na unikátní chlazení pomocí tekutého kovu a poté vidíme obří chladič, který zabírá snad třetinu konzole. Na videu je také vidět, že konzole má uvnitř poměrně hodně prázdného místa, aby bylo chlazení co nejefektivnější.

Nečekané a obsahově bohaté video od Sony si můžete prohlédnout níže a rozhodně stojí za to! Tohle se Sony opravdu povedlo (jak video, tak to jak vypadá konzole uvnitř).

PS5 Teardown: An up-close and personal look at the console hardware

Komentáře (0)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.