Sony konečně oznámila změny předplatného PS Plus | Novinky

Sony konečně oznámila změny předplatného PS Plus

  • 29. 3. 2022, 17:22
  • Jaroslav Pazdera

Tři kategorie předplatného, hry z PS3 i starší.

Delší dobu se spekulovalo o tom, že Sony připravuje omlazení svých předplacených služeb jako konkurenci k microsoftímu Game Passu. Pod názvem Project Spartacus jsme už slyšeli lecjaké spekulace, ale těm je konec, protože nyní tu máme oficiální potvrzení a detaily.

Potvrzuje se, že dojde ke spojení PS Plus a PS Now (které u nás zatím nefunguje) pod společný název PS Plus. Celá služba bude ale rozdělena na tři kategorie podle nabízených možností a také výše ceny.

PS Plus Essential

Základním balíčkem, který odpovídá aktuálnímu PS Plus je Essential, který bude také za stejnou cenu jako aktuální služba. Nabídne to samé, co už známe, tedy každý měsíc hry zdarma, cloud pro ukládání savů her a podporu multiplayeru.

PS Plus Extra

Extra balíček zahrnuje samozřejmě základní Essential a k tomu přidá katalog zhruba 400 PS4 a PS5 her včetně exkluzivek přímo od Sony. Dočkat bychom se tak měli třeba Spider Manů, God of War nebo Death Stranding. Knihovna by měla být pravidelně aktualizována a všechny hry budou stažitelné bez možnosti streamování z cloudu. Tady už se bude jednat o vyšší cenu, která bude odpovídat 14 eurům měsíčně nebo 100 eurům ročně (cca 2500 Kč).

PS Plus Premium

Nejvyšší balíček Premium nabídne krom toho všeho, co předchozí dva, také katalog zhruba 340 her z předchozích generací včetně her z PlayStation 3, PlayStation 2, PlayStation nebo PSP. PlayStation 3 hry bude možné hrát skrze cloudové hraní, starší věci se budou stahovat přímo. Oproti předchozím balíčkům budete moci využít streamování her ze zmíněného katalogu bez nutnosti jejich stahování. Jak to ale bude u nás se zatím neví, protože u nás PS Now nikdy nefungovalo a teprve by mělo dorazit. Proto by měl v mezidobí fungovat zatím více neupřesněný balíček Plus Deluxe, který nabídne vše zmíněné vyjma streamování za zvýhodněnou cenu. Ta základní za balíček Premium bude 120 eur ročně.

Tohle jsou tedy zatím známe informace a Sony se ještě zmínila, že co se týká úplných novinek, nečekejme, že by dorazily ihned do katalogu, jako je tomu třeba u Game Passu. To se prý nevyplatí a nové hry by to devalvovalo. Spuštění inovované PS Plus služby čekejme v červnu, takže do té doby se určitě objeví ještě více podrobností.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.
Pro běžné fungování našeho webu a analýzu Vaší návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb (především Google Analytics) a od Vás potřebujeme potvrdit, zda souhlasíte s jejich využitím. Váš případný souhlas můžete kdykoliv odvolat.