Aktualizováno: Sony (ne)byla nucena snížit odhad produkce o celé 4 miliony kusů | Spekulace

Aktualizováno: Sony (ne)byla nucena snížit odhad produkce o celé 4 miliony kusů

  • Vydáno 15. 9. 2020, 11:36, Aktualizováno 15. 9. 2020, 20:58
  • Martin Nejedlý

Sony ve svém prohlášení uvedla na pravou míru informace agentury Bloomberg a dementovala je.

Aktualizováno: Sony se k celé situaci vyjádřila v prohlášení pro Games Industry. Podle něj se informace Bloombergu nezakládají na pravdě a plán na výrobu konzolí je stále stejný, beze snižování.

Původní zpráva: Podle nejnovějších zpráv agentury Bloomberg musela Sony trochu upravit svoje odhady produkce nových konzolí. Jak jsme vás již dříve informovali, plán byl do konce března vyrobit a expedovat 15 milionů konzolí. Bohužel kvůli přetrvávajícím problémům s "čipy se systémem" byla firma nucena trochu upravit svoje předpoklady a snížit odhad na 11 milionů. Dodávky čipů se údajně neustále zlepšují, ale i tak dosahují obřích 50% problémovosti a firma tedy každý druhý reklamuje nebo nemůže použít. A když nejsou čipy, samozřejmě se nemůžou kompletovat konzole.

Nicméně čtyři miliony kusů je docela slušné snížení a pokud jsou informace pravdivé nabízí se otázka, zda bude Sony vůbec schopna dostatečně zásobit zájemce, kterých evidentně nebude málo a zda některé okrajovější trhy (a co si budeme nalhávat, to jsme třeba my) nebudou muset čekat na začátek prodejů, nebo dodávky objednaných konzolí, trochu déle. Abychom ale nebyli jen negativní, tak za první dvě čtvrtletí Sony expedovala 7.5 milionu konzolí, takže plán 11 milionů to i tak slušně přesahuje.

Komentáře (0)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.