Šéf PlayStation obhajuje vyšší ceny her | Novinky

Šéf PlayStation obhajuje vyšší ceny her

Jim Ryan se vyjádřil také ke kapacitě disku PS5. A jak to bude s God of War 2?

Společnost Sony se rozhodla s nástupem nové generace konzolí zvýšit i ceny svých her. K podobnému kroku se odhodlali i někteří další vydavatelé, zatímco jiní nechali ceny na stejné původní úrovni. Jim Ryan, šéf celé divize PlayStation, se nejen o této problematice rozpovídal v novém rozhovoru pro deník The Telegraph.

Při pohledu na PlayStation Store můžete sami vidět, že PS5 verze například Godfall či Demon’s Souls se v českých korunách vyšplhala na 2 119Kč, což pouhým přepočtem odpovídá více než 90 dolarům. I když v Americe mají hry nově stát 70 dolarů. Jim Ryan si každopádně za zvýšením cen stojí a uvedl, že je to dle jeho názoru férová cena.

Pokud změříte hodiny zábavy poskytované videohrou jako je Demon’s Souls a porovnáte to s jakoukoli jinou formou zábavy, vycházíme z toho velmi příznivě.

Nedávno se objevovaly dokonce zprávy, že by se ceny s příchodem PS5 měly zvýšit ještě razantněji. To je však podle odpovědí Ryana naprostý nesmysl a nic takového v plánu neměli.

Herní nabídka launch titulů PS5 je opravdu bohatá. Nicméně některým fanouškům ve výčtu titulů možná chybí jedno známé jméno – God of War. I na něj padl během rozhovoru dotaz, konkrétně zdali bude God of War 2 exkluzivní pro PS5. „Omlouvám se, ale v této chvíli k tomu nemám co říct,“ zareagoval stroze šéf PlayStation. A tak si na všechny další podrobnosti o next-genovém God of War musíme ještě počkat. A není ani jisté, jestli bude hra opravdu PS5 exkluzivní, případně či se dostane ještě také na PS4 nebo i další platformy.

Rozhovor v Telegraph obsahoval i další zajímavé odpovědi. Dostalo se i na tolik kritizovaný malý prostor pro ukládání digitálních her. „Nespatřuji v tom problém. Uvidíme, jak to dopadne, až lidé rozbalí své PlayStation 5 a začnou ho používat. Každopádně bych řekl, že to bude úplně v pořádku. Sledovali jsme detailně jak to bylo s využitím disku u PlayStation 4 a všechno nám naznačuje, že to bude v pohodě.“

Vcelku zajímavý komentář, z něhož zároveň vyplývá, do čeho všeho Sony vidí a jaká data patrně i vaše konzole odesílá. Pochopitelně je možné, že problém s kapacitou máme my coby recenzenti instalující velké množství her na testování, stejně tak opravdoví nadšenci do her toužící po každé novince. Na druhou stranu Sony ke všemu patrně přistupuje ryze masově a běžný hráč asi opravdu nepotřebuje na konzoli moc titulů najednou a spíše se vždy zaměřuje na jednu, dvě, tři oblíbené hry a v tom případě mu i 665 GB dostupného volného místa vystačí. Jaký na tuto problematiku máte pohled vy?

Komentáře (1)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Fazol
17.11.2020, 20:07:45

Já též mám tak max 3 hry na disku. Jednu jako multi a zbytek dohraju a koupím další. Co se týče ceny konzole tak 13490 je super cena až skvělá cena ale pokud chcou za hry takové pálky tak at hra stojí za to. Bez bugu a s DLC zdarma

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.