PS5 neumožňuje uložit savy PS5 her na externí zařízení | Novinky

PS5 neumožňuje uložit savy PS5 her na externí zařízení

Další problematický bod týkající se zálohování, externích zařízení a malého úložného prostoru.

S tím, jak spousta recenzentů testuje nové konzole do posledního detailu, se dozvídáme další novinky - dobré, i špatné a tahle patří spíše mezi ty druhé. Podle článku na Polygonu má systém PlayStationu 5 další nečekané omezení. Jak určitě víte, u PS4 bylo možné si uložené pozice zálohovat na externí disk nebo flash paměť pro případ, že dojde k jejich poškození, zničení, nebo čemukoliv dalšímu. U PS4 her to platí stále, bohužel to ale vypadá, že u PS5 her tato možnost zatím chybí a jediná varianta je uložit si tyto pozice na PS Plus Cloud. Ten máte dostupný jen v případě, že si platíte PS Plus, což každý nepotřebuje.

Další možností je udělat zálohu celého systému na externí zařízení, kde je možnost zazálohovat i hry, uložené pozice a další položky, ale to je trochu jako jít s kanónem na vrabce. Rozhodně to není funkce na pravidelnou zálohu uložených pozic u her. Doufejme, že tuto funkci Sony časem doplní v rámci nějakého updatu, protože pro spoustu hráčů to je určitě důležitá funkce a naprosto postrádá smysl, aby pro PS4 hry to šlo a na stejné konzoli pro PS5 hry ne.

Komentáře (1)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
PeterM
07.11.2020, 18:27:11

Tak asi preto ze na ps4 isli savy editovat cez program. Tak sa chcu vyhnut tomu aby im niekto zase nabural konzolu. Dufam ze aj web prehliadac zrusili a skonci hackovanie pska.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.