PS Plus Collection jde hrát i na PS4, ale pětku stejně potřebujete | Novinky

PS Plus Collection jde hrát i na PS4, ale pětku stejně potřebujete

Pokud si PS4 necháváte, nebo ji máte třeba jinde v bytě, může se vám tato situace hodit.

O PS Plus Collection jsme psali už dříve. Jedná se o soubor vybraných her, které vyšly na PS4 a které jsou zdarma dostupné pro předplatitele PS Plus na konzoli PS5. Je to takový startovní balíček her, které jsou hrát v režimu kompatibility a umožní tak novému vlastníkovi rovnou skočit do některé z top her. Jak se ale zjistilo, PS Plus kolekci můžete použít i na PS4. Problém ale je, že stejně potřebujete konzoli PS5, protože jedině na ní si můžete hry přidat do své knihovny. Stáhnout ji pak ale můžete i na PS4, což se může hodit. Stejný krok ale nejde využít například pro Bugsnax, který bude zdarma dostupný pro PS5, ale pro PS4 zůstane placený.

Kompletní přehled her, které jsou v kolekci, najdete v našem dřívějším článku.

Komentáře (4)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
VictorCZ
14.11.2020, 10:27:39

Chápu tedy správně , že bez propojení účtů a registraci konzole mají předplatitelé PS Plus prostě smůlu a Hry oro PS5 nedostanou i když už za PS Plus platí ? ......Toho jsem se obával a doufal že Sony taková není :((((

Jaroslav Pazdera (PSGamer.cz)
14.11.2020, 10:45:59

Tak to není. Třeba Bugsnax pro PS5 si můžete přidat do své knihovny, a až někdy budete mít PS5 tak ji normálně hrát. Ale ta PS Plus kolekce vyžaduje, aby byla aktivována na PS5, nicméně pak jde na stejném účtu hrát i na PS4. Ale do budoucna se dá asi očekávat, že Sony bude PS5 více "protěžovat".

Ashnobe88
13.11.2020, 14:28:01

Chápu dobře že pokud si kamarád pořídí PS5 já se u něj prihlasim a vyzvednu si hry z kolekce a pak zase prihlasim jeho tak doma na své PS4 pro si je budu moci stáhnout ?

Jaroslav Pazdera (PSGamer.cz)
13.11.2020, 15:19:48

Čistě teoreticky by to jít mohlo, ale nemám to zatím jak vyzkoušet a hlavně nevím, co na to Sony :) Je možné, že to půjde jen na primární konzoli například.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.