První dojmy: Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 | Preview

První dojmy: Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2

Remake prvních dvou dílů známé skateboardové série nás čeká už začátkem září a protože byla možnost podívat se na demoverzi, neváhali jsme ani minutu.

Activision nás nedávno potěšil oznámením, že připravují společně s Vicarious Vision novou hru ze série Tony Hawk’s Pro Skater a protože sami vědí, že poslední hry ze série byly hodně špatné, vzali ty nejlepší, tedy jedničku a dvojku a připravují návrat legendy v souhrnném remaku obou dílů. Pro předobjednávky je momentálně k dispozici demoverze, na kterou jsme se podívali a otestovali, zda se můžeme těšit na návrat do mladých let.

Ostatně první díl vyšel již v roce 1999 a tak, aspoň nás, zastihl v tom nejlepším věku, kdy jsme hltali skateboardy a kulturu kolem, která se k nám dostávala skrze televizi ze Spojených států. A do toho vyšla hra, která nabídla ty největší hvězdy tohoto zvláštního sportu a která umožnila vžít se do jejich kůže, navíc ve skvělé hratelnosti a na tehdejší dobu perfektním technickém zpracování jak pro konzole, tak i pro PC.

Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 - Announce Trailer | PS4

Dostupná demoverze nabízí skutečně jen malou ochutnávku, která obsahuje jednu původní mapu – Hangar, která nabízí uzavřený prostor a několik překážek, na kterých si můžete vyzkoušet ovládání, fyziku a další prvky hry. Vyjma jednoho klasického režimu s dvouminutovým limitem si můžete akorát prohlédnout, jaké všechny prvky můžete dělat, prohlédnout si několik jezdců v čele s Tony Hawkem a nastavit si pár speciálních triků na vámi zvolené tlačítkové kombinace. Bohužel hra nenabízí ani žádné základní úkoly nebo něco, proč by mělo smysl hrát demo pořád dokola. K tomu vás bude lákat pouze touha překonat vlastní bodový výsledek. A ono to vlastně stačí.

Demoverze totiž ukazuje, že tu máme velkou šanci, že výsledná hra bude skutečně dobrá. Jakmile jsem dostal ovládání do ruky, okamžitě jsem si vzpomněl na hodiny, které jsme tehdy trávili při snaze překonat některé úrovně na stařičkém počítači. Jezdec se krásně ovládá, bez prodlevy reaguje na stisky tlačítek a triky vypadají hodně dobře. Navíc byly původní hry modernizovány o některé prvky z pozdějších her jako je možnost revertu, která byla k dispozici od trojky, nebo různé asistenční režimy, které pomohou s balancem, odstraní pády nebo zjednoduší triky. Samozřejmě vše jde vypnout a je to spíše úlitba větší přístupnosti pro nové hráče.

Po technické stránce vypadá ukázka nádherně, za celou dobu jsem nezaznamenal jediný problém. Mapa je vymodelovaná nádherně, pokud se to o šedém skladišti dá říct, je tam řada předmětů pro zničení a pro vyzkoušení triků a to vše dokresluje soundtrack se čtyřmi skladbami z plné hry. Ostatně hra běží na licencovaném Unreal Engine 4 a tak snad ani jinak, než skvěle nemůže vypadat. Už se nemůžeme dočkat, až bude lokace prošpikována úkoly, písmeny SKATE a dalšími známými prvky.

Prozatím jsme neměli možnost vyzkoušet si toho více, ale hra by měla vyjít již začátkem září a ochutnávka způsobila, že se na ni těšíme mnohem více a návrat Tony Hawka by mohl být ve velkém stylu.

Komentáře (0)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.