Nové detaily a informace o Dying Light 2 | Novinky

Nové detaily a informace o Dying Light 2

Jak dlouhý bude příběh, co po technické stránce nabídne PS5 verze a kdy by hra mohla vyjít?

Dying Light 2 se rozhodně řadí mezi velmi očekávané tituly a prozatím můžeme říct, že je velmi očekávanou hrou letošního roku, byť termín vydání neznáme a dost možná se ani 2021 nestihne. Jeden z technologických programátorů prozradil v interview pro WCCF Tech, že vývoj jim dává opravdu zabrat, především co se týká C-Engine, na němž dvojka poběží. „Naši vývojáři potřebují čas pro adaptování se na tuto technologii, zároveň oddělení vyvíjející herní engine potřebuje pro změnu čas na to, aby se s ním lépe a rychleji pracovalo. Především úvodní části vývoje C-Engine byly hodně náročné, ale důležité, abychom mohli naplnit vysoké ambice Dying Light 2.

Právě po technické stránce by mělo na konzolích PlayStation 5 jít o krásnou podívanou. Dying Light 2 zde bude mít speciální grafický mód, ve kterém si užijeme ray-tracking technologii, 60 snímků za vteřinu a 4K rozlišení. Bude tedy klasicky na výběr mezi kvalitou grafiky s ray-trackingem či výkonem s vyšším FPS.

Zároveň jsme se dozvěděli nové informace o herním obsahu. Hlavní game designer Tymon Smektala řekl, že příběh vydrží na zhruba 20 hodin, pokud hrou čistě proběhnete. Ale s vedlejšími úkoly a obsahem se má tento čas vynásobit dvěma možná i třemi, což bude na dnešní poměry hodně slušné.

Na závěr už jen doufat, že se poněkud zdlouhavý vývoj Dying Light 2 podaří co nejdříve ukončit a hra ještě stihne letošní vydání, byť osobně ti odhaduji spíše na jaro 2022.

Komentáře (3)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Tomo
02.04.2021, 19:30:41

I když uz se nemůžu dočkat, tak za mě ať na tom dělaj klidně ještě rok. Radši si počkám, než dostat hru ve stavu CP77.

Masta_of_Disasta
01.04.2021, 21:51:11

Vzhľadom na to že prvú predobjednávku na Dying Light 2 som mal ešte koncom roka 2019 vnímam aktuálne informácie o tom že si vývojári zvykajú na nový engine dosť skepticky. Čo mali hotové v roku 2019 keď bežali prvé predobjednávky keď si aktuálne zvykajú na nový engine? Ak k tomu prirátam fakt že začiatkom roka opustil Techland šefdizajnér (art leader) Dying Light 2 po 22 rokoch pôsobenia pre túto spoločnosť https://comicbook.com/gaming/news/dying-light-2-writer-developer-leaves-techland/ tak by som povedal že v tíme Dying Light 2 sa deje niečo nepekné. Aby jar 2022 nebola ešte celkom optimistický odhad.

Mandaz
01.04.2021, 22:18:00

Přesně. Plus si nejsem jistý, jestli v tom posledním oznámení o termínu neuvedli fiskální rok místo kalendářního.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.