Ninja Legends – bojovníkem v PSVR | Recenze

Ninja Legends – bojovníkem v PSVR

Otestovali jsme akční hru ve virtuálním světě ninjů. Dokáže rozhýřit poměrně stojící vody VR na PlayStation4?

PlayStation 5 se již začalo prodávat, nicméně od Sony jsme se zatím nedozvěděly žádné detaily o tom, jak a kam by se měla posunout virtuální realita. A tak nové tituly vycházející ve verzích pro PlayStation platformu bude možné hrát na PS5 v rámci zpětné kompatibility (a s použitím adaptéru). Hned na úvod dnes recenzovaného titulu musím říct, že je to možná škoda a lepší výkon nové konzole se by hodil. Ninja Legends, které vyšlo již dříve pro jiné VR platformy a nyní se dostává i na PSVR, totiž zrovna po technické stránce příliš nezáří.

PSVR nikdy není o technicky dokonalé grafice a i když v Ninja Legends jsou občas vysloveně nehezká místa, ve své podstatě tvůrci zvládnuli hlavně technické zpracování co se týká fungování virtuální reality a ovladačů. Ano, jak lze asi už z názvu a herní náplně odhadnout – Ninja Legends je plné akce, nic jiného zde nehledejte, a proto nutnou podmínkou pro hraní jsou dva PlayStation Move ovladače pro přenos pohybů vašich rukou. Jakmile si nasadíte na hlavu PSVR headset, ovladače se hned v rámci prvního tutoriálu promění ve virtuální katany a může naplno začít řežba.

Ninja Legends Trailer

Přestože se zde tvůrci snažili nabídnout i něco jako příběh, respektive uvedení do jednotlivých misí kampaně, nestojí to ani za řeč. Tohle zkrátka není hra, ve které byste chtěli nějaké propracované příběhové okamžiky či složitý herní koncept. Všechno se nese v naprosto přímočarém podání a není to ani na škodu, snad jen přímočarost a jednoduchost, s jakou do Ninja Legends proniknete, bohužel způsobuje i rychlé opadnutí prvotního nadšení. Stát se Ninjou zde není nic složitého a i když se vám postupně odemknou nové zbraně, neznamená to kdovíjaké oživení hratelnosti. V jednotlivých lokacích na vás nabíhají noví a nový protivníci a vaším úkolem je správně dávkovat útoky, obranné vykrytí, případně místy odražení útoku. A tak s ovladači v ruce, respektive katanami, mácháte ze strany na stranu a sledujete tekoucí krev. Ve své podstatě bychom už recenzi mohli ukončit, protože přesně taková hra je a přesně tohle od ní očekávejte.

Alespoň pár oživujících nebo hlubších prvků zde přeci jen najdeme, ale v praxi jsou spíše kosmetické. Základní útok je asi jasný, k němu bych jen dodal, že vcelku efektně působí, pokud se vám podaří udělat kromě běžného seknutí jeho tvrdší variantu. Ta vyžaduje, abyste skutečně rychleji a s větší razancí švihnuli ovladačem Move. Tak si ho hlavně při hraní nezapomeňte připevnit šňůrkou na ruku a dejte pozor, aby tento tvrdý útok katanou neodnesl třeba vystavený historický porcelán ve skříňce vedle vaší televize. Každopádně tento typ útoku kromě vyššího poškození dokáže rovnou protivníka rozdělit na dva kousky, což je poměrně působivé a správně ninjovské. Obranná fáze pro změnu vyžaduje vykrývání směru, jakým je proti vám vedený útok. Odrážení logicky využijete jen pokud na vás je něco hozeno, ladným pohybem to můžete odrazit opět zpět na nepřítele. V rámci nabídky je k dispozici i více herních módů, ale ve své podstatě jsou na stejném principu a hratelností se neliší. V této souvislosti stojí ještě za zmínku luk – ano, Ninja Legends není jen o řežbě nablízko. Nicméně lučištnickou část hodnotím spíše jako slabší prvek, který byl do původní hry pro Oculus přidaný patchem a na PSVR vyšel již coby součást.

Herní koncept, vizuální stránka a stejně tak nabídka režimů – všechno je to vlastně naprosto strohé, jednoduché, bez nějakých okolků. V praxi to funguje a baví slušně, pokud ke hře budete přistupovat jako k mini-hříčce ve virtuální realitě. Té jen neodpovídá plná prodejní cena 659 Kč, což se mi osobně zdá až příliš.

Hodnocení redakce

Plusy a mínusy

  • Jednoduchost uchopení, hned si užíváte akci
  • Ideální na představení virtuální reality
  • Svižná, akční a přímočará hratelnost
  • Snímání a souboje fungují přesně a bez technických problémů
  • Po vizuální stránce zastaralé a až příliš jednoduché
  • Jak rychle do hry proniknete, tak rychle se dostaví stereotyp
6/ 10

Závěr

Jednoduchá a přímočará bojová hra, ve které nemusíte nad ničím kdovíjak dumat, zato si užijete pořádně brutální řežbu. Nic víc, nic míň a bohužel se vám to poněkud rychle okouká. Na druhou stranu ideální příležitost si užít chvíli své ninja slávy.

Komentáře (0)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.