Někteří majitelé PS5 si chtěli vydělat na PS Plus kolekci, ale moc jim to nevyšlo | Novinky

Někteří majitelé PS5 si chtěli vydělat na PS Plus kolekci, ale moc jim to nevyšlo

  • 27. 11. 2020, 16:37
  • Ivan Herman

Sony nekompromisně zasáhla jak proti poskytovateli, tak proti zákazníkům.

PS Plus kolekce má být jedním z velkých lákadel pro čerstvé majitele PlayStation 5. Umožňuje jim totiž v rámci předplatného PS Plus vyzkoušet zhruba dvacítku zajímavých her z předchozí generace. Vše funguje tak, že jakmile máte PS5, můžete si tuto kolekci naházet do knihovny a poté, jak se zjistilo, hrát klidně i na vaší staré PS4. Toho samozřejmě využili někteří podnikavci, kteří za úplatu nabízeli, že váš PSN účet připojí na své konzoli a hry vám přidají do knihovny. Cena za tuto službu se pohybuje kolem 8 dolarů (cca 200 Kč). Vše vypadá docela lákavě ne? Ale rozhodně to nedělejte.

Jedna z věcí je půjčit někomu svůj PSN účet o který můžete zcela přijít. Druhá, a neméně horší, věc je, že Sony toto samozřejmě hlídá a tak se do sítě například dostale jeden podnikavec, který takto obsloužil přes 50 zákazníků. Sice tím získal nějaké drobné, ale Sony mu nadobro zablokovala účet (pernament ban) a dva měsíce dostal ban každý z účtů, které si nechali hry aktivovat.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.
Pro běžné fungování našeho webu a analýzu Vaší návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb (především Google Analytics) a od Vás potřebujeme potvrdit, zda souhlasíte s jejich využitím. Váš případný souhlas můžete kdykoliv odvolat.