Na letošním Call of Duty pracuje studio Sledgehammer Games | Novinky

Na letošním Call of Duty pracuje studio Sledgehammer Games

První oficiální potvrzení vývojářského studia, byť detaily o hře neznáme žádné.

Vývoj série Call of Duty je dlouhý maraton, ve kterém si předávají štafetu mnohá vývojářská studia. Přestože máme teprve květen, začíná se již aktivněji mluvit o letošním pokračování. Vývojářské studio Sledgehammer Games dnes oficiálně potvrdilo spekulace šířící se internetem – jde o hlavní vývojáře mající pod palcem letošní díl. Na Twitteru se tvůrci pochlubili, že jsou nadšeni tím, že mohou vést vývoj a zároveň se těší, až s námi budou moci sdílet více detailů.

Pokud jsou zároveň dosavadní spekulace pravdivé, tak půjde o návrat série do období druhé světové války. Podtitul by měl znít WW2 Vanguard a zavést by nás měl do alternativní historie, k jaké skutečná válka nikdy nedospěla. Ale to jsou všechno pouhé drby, stejně jako to, zdali hra poběží na enginu IW8 z Call of Duty: Modern Warfare z roku 2019.

Jedinou jistotou, kterou snad ani není třeba mít oficiálně potvrzenou, je vydání hry letos na podzim – patrně tradičně v průběhu listopadu. Bude-li pravdou zasazení do období druhé světové války, pak jsme zvědaví i na to, jak a kdy se tato změna projeví do freeware odnože Call of Duty: Warzone. To v nedávné době současně s příchodem Season 3 prošlo úpravami a už se právě v čase posunulo zpět do osmdesátých let po vzoru Call of Duty: Black Ops Cold War z loňského podzimu.

Komentáře (2)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Ramesse3797
06.05.2021, 14:59:51

Těším se..ale aby to vyšli o pro PlayStation 4. Ví se prosím zda bude hra i pro konzole “staré” generace?

Masta_of_Disasta
06.05.2021, 17:02:14

Predpokladám že podľa dátumu vydania to bude najskôr postavené na už hotovom a overenom engine (najskôr engine Modern Warfare - IW8 ktorý je spomenutý aj v článku). Ak by to mali vytvárať na niečom novom tak ten dátum vydania bude oveľa neskôr ako v jeseni (podzim). Myslím si teda že hra bude aj pre PS4.

Btw vydávať dnes hry iba na PS5 je pre vývojára samovražda. Kôli nedostatku čipov je k dispozícii málo PS5 a zdá sa že ďalšie ani tak skoro nebudú. Hier na PS5 si tak nemôže kúpiť kritické množstvo hráčov ktoré by zaplatilo vývoj PS5 only hry. Preto ponuka ačkových titulov PS5 hier vyzerá ako uhorková sezóna.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.
Pro běžné fungování našeho webu a analýzu Vaší návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb (především Google Analytics) a od Vás potřebujeme potvrdit, zda souhlasíte s jejich využitím. Váš případný souhlas můžete kdykoliv odvolat.