Microsoft kupuje Bethesdu za 7,5 miliardy dolarů | Novinky

Microsoft kupuje Bethesdu za 7,5 miliardy dolarů

Tvůrci Dooma, Skyrimu, Rage a dalších her budou nově spadat přímo pod majitele Xboxu.

Microsoft skrze svůj blog informoval, že uzavírá dohodu se společností ZeniMax Media o jejím odkoupení. Tato firma vlastní mimo jiné věhlasné studio Bethesda Game Works - tvůrce Skyrimu, ID - tvůrce Dooma, Arkane - tvůrce Dishonored a spoustu dalších. Podle tiskové zprávy Microsoft zaplatí za celou společnost astronomických 7,5 miliardy dolarů (tedy nějakých 175 miliard korun). Součástí dohody je jak celá firma, tak její kompletní duševní vlastnictví a uzavřena bude někdy v druhé polovině příštího roku.

Bethesda je jedním z největších tvůrců pro všechny konzole a tak nás logicky zajímá, zda to nějak neovlivní přítomnost jejich her na PlayStationech. Podle aktuálního vyjádření budou všechny aktuální smlouvy dodrženy a u nových her se bude postupovat kus od kusu. Dá se tedy zřejmě očekávat, že některé tituly se objeví prvně na Xboxu a PC a teprve se zpožděním na konzoli od Sony. Ostatně například Minecraft také patří Microsoftu a můžeme si ho zahrát i na PlayStationech.

Momentálně se tato situace týká především titulů Deathloop a GhostWire: Tokyo, které mají vyjít exkluzivně pro PS5. U nich Microsoft potvrdil, že dodrží předchozí dohody tak, jak jsou.

Komentáře (0)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.