Kontroverzní, ale účinná ochrana DENUVO dorazí nově i na PS5 | Novinky

Kontroverzní, ale účinná ochrana DENUVO dorazí nově i na PS5

Anticheatovací ochrana bude zařazena do oficiálního vývojového balíčku pro tvorbu her na novou konzoli.

Denuvo se za poslední roky stalo pojem na PC platformě. Z počátku se jednalo o hodně kontroverzní ochranu, která byla podezřívána z toho, že přílišně zapisuje na disk, což ničí především moderní SSD disky, ale autoři postupně řešení zlepšili a hlavně prokázali, že se jedná o hodně odolnou ochranu. Na konzolích není ani tak ochrana potřeba, protože kopírovat se stejně moc nedá, ale využije se ta část ochrany, která pracuje proti cheaterům v multiplayeru.

Ti jsou bohužel problém také na konzolích a znepříjemňují běžným hráčům jejich hraní. To není zanedbatelná věc, protože podle výzkumu z roku 2018 se vyjádřilo zhruba 60 % hráčů, že někdy narazili na cheatera a z tohoto počtu zhruba 80 % přiznalo, že jim to zhnusilo hraní natolik, že hru nebo kolo opustili. Navíc s narůstajícím počtem her, které umožňují cross-play mezi konzolemi a PC je situace ještě horší, protože cheatovat na PC je daleko menší problém. Ostatně situaci známe z nedávné doby, kdy hráči Call of Duty vypínali na konzoli možnost hrát proti jiným platformám, aby nemuseli hrát proti PC hráčům. Tohle určitě tvůrci nezamýšleli, když cross-play tvořili.

Piráti nyní budou moci jedině tak utíkat. Půjde po nich DENUVO.

Nově tedy budou moci tvůrci her a vydavatelé využít ochranu Denuvo, která bude zaintegrována přímo do PlayStation 5 tools určených pro vývoj her. Podle vyjádření přímo z firmy, která ochranu provozuje, nebude mít její nasazení žádný vliv na výkon příslušných her a naopak to zlepší herní prostředí pro všechny, kdo si chtějí užít svou hru. Pokud to tak bude, tak jedině dobře.

Komentáře (0)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.