Jak se povedlo Sony dát na PS5 ovladač 40 000 malých PlayStation znaků? | Novinky

Jak se povedlo Sony dát na PS5 ovladač 40 000 malých PlayStation znaků?

Aneb jak Sony dokázalo protlačit easter egg i na herní ovladač?

Pokud jste už měli v ruce ovladač DualSense patřící k PlayStation 5, tak jste si určitě všimnuli jeho příjemně hrubého povrchu ze zadní strany. Není žádným tajemstvím a už po odhalení nového ovladače se zjistilo, že Sony připravilo zajímavý hardwarový easter egg. Celý tento vroubkovaný povrch totiž tvoří malinké znaky PlayStation, tedy kolečko, křížek, čtvereček a trojúhelník, kterých je na textuře každého tohoto ovladače neuvěřitelných 40 000.

Server The Verge nyní přišel s rozkrytím celého příběhu, který stojí na pozadí skvělého nápadu a maličkosti, jíž si většina lidí nevšimne, ale fanoušky o to víc potěší. Ostatně i pokud máte již ovladač doma, tak se na něj detailněji a pořádně na světle podívejte, protože si tím i dobře vyzkoušíte, jestli vidíte dobře na blízko a jste schopni tyto znaky rozeznat, či nikoli. Jsou opravdu miniaturní.

Udělat podobný plastový výtvor není nic snadného a hlavní umělecký ředitel Sony, Yujin Morisawa, si myšlenku nejdříve ručně kreslil, poté vše digitalizoval, aby vyrobili první skutečný prototyp s touto texturou. Hledali především vhodnou velikost malých symbolů PlayStation, aby bylo ve výsledku zajištěno, že to bude dobře vypadat a zároveň jich tam bude tak akorát k pohodlnému držení a zajištění protiskluzového efektu v rukách. A myslet se muselo i na to, jak se vše bude chovat během delšího hraní. Výsledkem je právě neuvěřitelných 40 000 malých symbolů, které jsou součástí přímo těla DualSense ovladače.

Při výrobním procesu tato textura vznikne během vstřikování roztaveného ABS plastu do formy a zároveň vše optimalizovali tak, aby i malinké symboly zůstaly zachované po vyndání z této formy.

Kompletní článek určitě pro znalé angličtiny doporučujeme, včetně moc hezké galerie. Najdete ho na serveru The Verge přímo zde.

Komentáře (0)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.