Inertial Drift - škola driftu od A do Z | Recenze

Inertial Drift - škola driftu od A do Z

Jednoduché arkádové závody, kde jde především o driftování, nemusí být vůbec špatný nápad, jak ukazují naše zkušenosti.

Arkádových závodních her je poslední dobou jako šafránu. I osvědčené značky se přesunuly směrem k větší realističnosti, a tak se musíme podívat do vod indie her. Právě odtud pochází i trochu alternativní závodní hra Inertial Drift.

Inertial Drift - Launch Trailer | PS4

Jak už hovoří sám název, tak tady půjde především o projíždění zatáček bokem, využít co nejvíce rychlost v zatáčkách, a hlavně co nejméně bourat. Pro vstup do hry je nejideálnější využít příběhový mód, kde si vyberete z několika jezdců a jejich vozidel, reprezentujících současně obtížnost a vydáte se do jednoho z celkem šestnácti kol rozesetých po městě. Pro začátek je nejlepší vybrat si jezdce Edwarda, protože jeho auto je celkem rychlé, a hlavně se s ním dá snadno driftovat bez nutnosti agresivnějšího brždění. Další vozidla už vyžadují trochu citlivější práci s plynem a využití brzd.

Ovládání je z počátku poměrně nezvyklé, protože krom plynu a brzdy, které jsou standardně na triggerech, se zatáčí levou páčkou, ale vozidlo skoro nezatočí. Tady se totiž zatáčí driftem, který je na pravé páčce. Pravý palec tak určuje, do kterého směru vytočíte zadek vozu a k tomu levou páčkou můžete lehce korigovat vaší pozici. Díky tomu můžete v plné rychlosti točit i ty nejhorší zatáčky těsně kolem zdí a v případě nouze brzdou zpomalit. U rychlejších vozidel je třeba všechny úkony koordinovat ve spojení s agresivním bržděním, jinak nemáte šanci na úspěch. Protivníci jsou totiž často velmi precizní.

Samotný příběh není nic objevného. Jste nový závodník, který má získat respekt ostatních. Co je zajímavé je, že celá hra je ve velmi odlehčeném duchu, nikdo tu nikoho neuráží ani nezesměšňuje, a naopak všem jde čistě o závodění a neváhají si navzájem pomáhat. Celá story se mírně liší podle zvoleného závodníka, ale je jasné, že tuhle hru skutečně nebudete hrát kvůli příběhu. To jednotlivá kola jsou zajímavější, protože jsou hezky navržena s ohledem na maximální množství různých zatáček. Někdy jsou to rychlé ostré zatáčky a někdy krásné táhlé oblouky, které se dají projet luxusním driftem.

Mimo zmíněného příběhového módu si můžete nastavit vlastní jízdu v arkádovém, zajezdit si v tutoriálu pro začátečníky, nebo si zahrát ve dvou v rámci split-screen multiplayeru. Pokud je vám to málo, můžete si zahrát i online multiplayer včetně kompletních žebříčků. Tam se ale připravte, že vám opravdu nebudou stačit základní schopnosti, které jsou dostatečné proti počítačovým protivníkům.

Grafika je taková dost specifická, ale musíme vzít v potaz, že se jedná o indie titul s malým rozpočtem. Tomu ale hodně pomáhá zvolený styl, který poměrně dost zakryje a který využívá kreslené, přesněji cellshadované grafiky. Vše je vyvedeno v retro futuristickém stylu za použití spousty nenových barev. Prostředí je ale navrženo velmi hezky, někdy jezdíte uprostřed moderního města, jindy přes vesničky na pobřeží, ale vždy je na hru hezký pohled. Pokud na to máte vůbec čas, protože hra se odehrává ve skutečně velkých rychlostech. Vše navíc dokresluje slušně nabušený soundtrack, ale bohužel trochu kazí zvuky driftovaní. Občas to zní, jak když někdo tahá kočku za ocas a vzhledem k tomu, že driftujete neustále, i zvuky uslyšíte pořád.

Inertial Drift jsem spouštěl s nedůvěrou a pocitem, že tohle skutečně nebude hra pro mě. Nakonec jsem u ní strávil příjemných pár hodin a překonávání časových limitů, nebo snaha o maximalizaci bodového výsledku, byla více než návyková. Pokud vám, stejně jako mě, chybí úplně jednoduchá a zábavná závodní arkáda, může být právě tato tím pravým. V prodeji je navíc za velmi příjemnou cenu, kterou bohatě vyrovnají hodiny zábavy.

Hodnocení redakce

Plusy a mínusy

  • zábavná hratelnost
  • zajímavý vzhled a grafika
  • slušná nabídka kol
  • splitscreen a online mutliplayer
  • některé zvuky
  • slabý příběh
  • občas dost náročné
7/ 10

Závěr

Velmi zajímavé závody se specifickým způsobem ovládání, slušnou náloží vozidel a tratí, a také širokou nabídkou modů a multiplayeru. Pokud máte na podobný styl hry chuť, rozhodně nebudete litovat.

Komentáře (0)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.