Gran Turismo 7 se blíží – shrnutí nových informací | Preview

Gran Turismo 7 se blíží – shrnutí nových informací

  • 3. 2. 2022, 13:11
  • Jan Válek

Poslední měsíc a skončí čekání na pokračování legendární závodní série. Na co se můžete těšit?

Letošní první online stream akce od Sony s tradičním názvem State of Play byla jiná než všechny minulé. Zaměřila se totiž celá výhradně na detailní představení velmi očekávané vlajkové lodi PlayStation ze závodního žánru. Už tedy snad skutečně žádné další zpoždění a prakticky přesně za měsíc dorazí na naše konzole PS5 i PS4 nejnovější Gran Turismo 7.

Gran Turismo 7 - State of Play Deep Dive 4K | PS5, PS4

U prezentace Gran Turismo 7 nesměl chybět jeho pomyslný otec Kazunori Yamauchi z Polyphony Digital. Celý State of Play určitě doporučujeme každému zhlédnout, my si rozebereme ty hlavní a stěžejní informace o hře jako takové, které jsme se aktuálně dozvěděli a dáme je do souvislostí s tím, co už delší dobu známe. Centrem všeho dění v Gran Turismo 7 se stane Mapa světa, která nabídne hodně slušnou rozlohu a zároveň odsud budou dostupné všechny funkce ve hře. Hned po zahájení nové kampaně hráč získá kredity na nákup prvního auta a tím všechno odstartuje. Tudíž vcelku klasický scénář, pustíte se do prvních závodů a za úspěchy se odemknou další a další vozy. V rámci ducha a označení hry jako simulátor automobilového života se nabízí celá škála činností a aktivit. Nesmí chybět nic z klasické singleplayerové nabídky: závodění proti umělé inteligenci, testovací jízdy pro nové licence, výzvy a mise s různými úkoly, dealeři nových aut, však to každý dobře zná a dokáže si představit. Přesto i k tomuto základu tvůrci dokázali přidat osvěžení. Tím se má stát Gran Turismo Café, vcelku zajímavý mini-prvek, kdy musíte vyplnit jednotlivé sběratelské kartičky. Jakmile získáte požadovanou kolekci, čeká na vás odměna ve formě rozhovorů a nakouknutí pod pokličku vývoje a výroby daných vozů. Kazunori má v tomto hledu jasný cíl a ambice – novou mladší generaci hráčů takto naučit něco málo o historii automobilového průmyslu.

Zdroj: Sony Interactive Entertainment

Závodní hry jsou logicky především o autech, což opět autoři Gran Turismo 7 moc dobře ví a nabídkou chtějí ohromit. Všechny možné kategorie a skupiny aut a dohromady okolo 300 různých modelů, které lze koupit za vyzávoděné kredity. Muzeum se stane určitým salónem pro jejich předvedení a dokonce významné značky zde mají být samostatné sekce – například Muzeum Porsche. Budete-li chtít ušetřit, pak můžete navštívit dealera s ojetinami. Povětšinou nakoupíte za nižší cenu, ale zároveň zde budeme moct sehnat i různé raritní kousky z historie. A kdo by nechtěl mít ve své garáži i pořádného veterána! Druhým extrémem bazarové nabídky je dealer s legendárními vozy s nabídkou úplně nejluxusnějších kousků. Rozhodně nemusíme mít obavu o to, že bychom se ve hře nudili. Obsah má čítat širokou nabídku závodů, kdy v 34 různých lokacích se ukrývá 90 tratí. Vezměte si mimo jiné i vlastní Custom závody, driftování na čas a mimochodem – potvrzený je také split-screen multiplayer pro lokální hraní ve dvou na jedné televizi.

Zdroj: Sony Interactive Entertainment

V rámci State of Play se Yamauchi rozpovídal také o simulaci počasí a času. Těšit se tak můžete na jízdu pod oblohou plnou hvězd a nějaký deštík dokáže pořádně potrápit, jak se to všechno nakonec projeví do hratelnosti a rozmanitosti dopředu odhadovat, to si řekneme opravdu až přímo v recenzi Gran Turismo 7. Důležitou roli sehraje audio-vizuální mix. Ostatně kvalitní ozvučení od počátku definuje celou sérii. Soundtrack má čítat více než 300 skladeb od 75 umělců. Zajímavostí pak bude možnost spárovat nějakou hudbu se záznamem závodu a v tu chvíli se kamera dynamicky přízpůsobí beatům písničky. Music Rally mód povznese toto spojení ještě na vyšší úroveň, kdy spíše než stresování nad výsledkem si užijete vlastnosti svého auta i soundtrack. Audio stránka byla duchovním tvůrcem zmiňována často hlavně v souvislosti s 3D audio podporou na PlayStation 5.

Zdroj: Sony Interactive Entertainment

Skoro na závěr dnešního představení hry musím dodat pro někoho nemilou zprávu – pro hraní na obou generacích konzolí bude vyžadováno neustálé online připojení, prý kvůli anticheatu, což je pro mě osobně nepochopitelné, ale budiž. Gran Turismo 7 bude skoro hříchem hrát na PS4, byť vyjde i na tuto platformu, ale nejvíc mu to bude slušet na primárním PlayStation 5. Jak bylo již dříve řečeno, z poněkud malého disku si ukousne skoro 90GB prostoru a k vydání má dojít 4. března 2022.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.
Pro běžné fungování našeho webu a analýzu Vaší návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb (především Google Analytics) a od Vás potřebujeme potvrdit, zda souhlasíte s jejich využitím. Váš případný souhlas můžete kdykoliv odvolat.