Elden Ring hlásí skvělé prodeje, poráží i Horizon | Novinky

Elden Ring hlásí skvělé prodeje, poráží i Horizon

  • 3. 3. 2022, 19:14
  • Martin Nejedlý

Studio From Software sklízí velký úspěch a nejlepší launch hry ve své historii.

Na veřejnost se dostávají první informace o prodejnosti her za únor, kdy vyšly dva velké tituly – Elden Ring a Horizon Forbidden West. Elden Ring, který pro vás aktuálně stále recenzujeme a brzy přineseme naše hodnocení, sklízí nezvykle velký úspěch. Především vzhledem k tomu, že jde o hru určenou pro relativně malou cílovou skupinu, rozhodně nejde o titul pro každého.

Úspěch Elden Ringu ukazují v rámci PC platformy i statistiky na Steamu. Skvělý start potvrzují i statistiky od prodejců fyzických kopií ve Velké Británii. V rámci tamního trhu jde o největší launch hry kromě sérií Call of Duty a FIFA od doby Red Dead Redemption 2. Dokonce se Elden Ring prodává zatím 2,5krát lépe než Horizon Forbidden West, který je na druhém místě v prodejním žebříčku za týden končící 26. únorem.

Evidentně ani fanoušci souls RPG nejsou už příznivci fyzických kopií her, protože 68 procent prodejů Elden Ring tvořila digitální distribuce. A máte-li rádi statistiky, tak ještě můžu dodat jednu zajímavost: ze všech platforem se nejvíce kusů prodalo na PS5 (32 procent), následované PC verzí (30%), Xbox platformy mají 29 procent a PS4 edice už pouhá čtyři procenta.

Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.
Pro běžné fungování našeho webu a analýzu Vaší návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb (především Google Analytics) a od Vás potřebujeme potvrdit, zda souhlasíte s jejich využitím. Váš případný souhlas můžete kdykoliv odvolat.