Další Need for Speed dorazí o rok později kvůli Battlefield 6 | Novinky

Další Need for Speed dorazí o rok později kvůli Battlefield 6

Asi nejsou lidi a studia si musí navzájem pomáhat.

EA oznámili, že jejich studio Criterion Games se stane podpůrným týmem pro připravovaný Battlefield 6. Na něm jako hlavní studio pracuje DICE, ale asi nezvládají a potřebují pomoci. Na tom by nebylo nic až tak divného, nicméně má to jeden nepříjemný důsledek. Criterion tak samozřejmě nemůže pracovat na svých titulech a připravovaný díl Need for Speed se zhruba o rok opozdí. Souvislost to může mít také s nedávnou akvizicí studia Codemasters, které by mělo pod křídly EA pracovat na minimálně jedné závodní hře, takže je také možné, že jde o to více tituly rozprostřít, aby se navzájem neokrádaly o fanoušky.

Není to ostatně poprvé, co tato dvě studia pracují společně. Dělali už na dřívějších Battlefieldech a nebo tak Star Wars Battlefront. Vydavatel ale potvrdil, že značku rozhodně nebere studiu Criterion a oni jsou dále za Need for Speed zodpovědni, jen mají teď jiné povinnosti.

Nové Need for Speed se tedy opozdí, nicméně je plánováno na PlayStation 4 i 5.

Battlefield oproti tomu vyjde někdy napodzim a během jara bychom se měli dočkat prvních oznámení a ukázek.

Komentáře (0)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.
Pro běžné fungování našeho webu a analýzu Vaší návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb (především Google Analytics) a od Vás potřebujeme potvrdit, zda souhlasíte s jejich využitím. Váš případný souhlas můžete kdykoliv odvolat.