Cyberpunk 2077 - výlet do (ne)zářné budoucnosti | Preview

Cyberpunk 2077 - výlet do (ne)zářné budoucnosti

Už jen pár měsíců nás dělí od vydání nejočekávanější hry posledních let, pecky od autorů skvělého Zaklínače 3. Informací a videí, které se objevily, není málo a tak se pokusíme je shrnout do uceleného přehledu.

Cyberpunk 2077 je velmi očekávané RPG od společnosti CD Projekt, která nám dala fenomenálního Zaklínače 3. Pokud by platil původní, dubnový, termín vydání, dávno bychom hru hráli, bohužel ale kvůli průtahům a perfekcionismu autorů musíme počkat až do 17. září. Doufejme, že termín je finální, protože zmatek do všeho vnesla ještě pandemie Coronaviru, která donutila většinu CD Projektu pracovat z domova. Zatím to ale vypadá dobře.

Bude to vlastně RPG?

Ačkoliv velmi často budeme hru hrát jako střílečku z první osoby a zbraní si užijeme více než dost, v jádru hry budou statistiky, čísla a výpočty. Je to zkrátka plnohodnotné RPG s přídavkem střílečky. Důkazem toho je, že prakticky každou situaci můžete řešit řadou způsobů od tichého přístupu po drsný „Rambo“ styl. Údajně také bude možné hru dohrát bez jediného zabití. Nenechte se ale mýlit, hra bude hodně násilná, bude obsahovat nahotu a různá citlivá témata. Proto také už víme, že bude označena 18+. Ke klasickému RPG patří i to, že si budeme moci zvolit, zda se budeme chovat hezky, starat se o dobro komunity a zákona nebo se na všechno vybodneme, půjdeme zlou cestou a třeba se staneme vůdcem nějakého gangu. Hra bude počítat se všemi variantami a má připraveny i odpovídající úkoly a závěr.

Jeďte si svou cestou

To, jak svého hrdinu budete hrou vést, vám do zásadní míry ovlivní herní zážitek. Dá se tedy očekávat, že si hru budete moci zahrát tolikrát, kolikrát vás bude bavit a pokaždé trochu jinak. V dosud uvolněných videích jsme mohli vidět, že si budeme moci upravovat části svého těla (ostatně odtud máme název hry) a například si náš hlavní hrdina V bude moci nechat implantovat nové oko, které mu umožní zoomovat a detekovat nepřátele, vylepšení střelecké ruky, která bude pevnější a tím pádem přesnější a ty nejlepší nápady si určitě autoři teprve schovávají.

Další věcí je technika, kterou si budete také moci výrazně vylepšovat a nastavovat. Ve videu jsme opět měli možnost vidět vylepšení zbraně o navigované kulky, které dokáží střílet za roh, a nebo střílet do jednoho místa, i když míříte jinam (pamatujete na Pátý Element?). To ale není všechno, další upgrady umožní běhat po zdech, dělat dvojskoky a nebo zpomalovat čas. Vypadá to, že přemýšlení, co si vybrat, bude hodně těžké a hodně to ovlivní, jaká pro vás hra bude.

Město zářné budoucnosti

Cyberpunk se již dle svého názvu bude odehrávat v budoucnosti, v roce 2077 ve fiktivním městě Night City někde mezi LA a San Franciscem. Tohle moderní, věčně zamlžené město bude plné běžných lidí, ale i podivných týpků, drogových a jiných dealerů, lehkých holek a to všechno mícháno pomocí genetického a cyberpunkového upravování, takže se můžeme těšit na skutečně velmi zajímavé kombinace. Ostatně město má za sebou obří válku gangů a korporací, která zanechala hluboká zářez na celé komunitě.

Město bude rozděleno do šesti velký oblastí, které nebudou rozděleny loadingem, ale bude se jednat o jeden velký zážitek. Ten se samozřejmě nedá projít jen na nohou a tak bude město plné futuristických vozidel všech tvarů, barev a schopností a všechna by měla být řiditelná ve stylu GTA. Podle toho, co jsme zatím měli možnosti vidět, vypadá jízdní model a zobrazení jízdy po městě, perfektně a zábavně. Dostat bychom se měli ale i kousek mimo město, do oblasti zničené dřívějšími událostmi. Hra s tím samozřejmě bude počítat a nabídne sérii úkolů, které se budou odehrávat přímo v těchto lokacích.

Grafická a hudební špička

Rozběhat obří město, navíc aby vypadalo k světu, není žádná hračka, ale CD Projekt má s velkými otevřenými světy své zkušenosti. Mapa Cyberpunku sice nebude tak rozlehlá jako v Zaklínači, ale prostoru bude také dost, protože využije vertikální pohyb. Dostaneme se tak do řady obřích, mnohapatrových, věžáků, kde může číhat leccos. Už na prvních snímcích a videích hra vypadá skvěle, využívá hodně tmavých barev kombinovanými s velmi pestrými barvami, grafici si dali záležet na vzhledu i posledního koše na silnici a při střílení se vše hýbe plynule a dynamicky. To vše bude podkresleno skvělým hudebním doprovodem od stejného autora, který vytvářel pro Zaklínače.

Cyberpunk 2077 Gameplay Reveal — 48-minute walkthrough

Přijde i John Wick!

Tedy ne přímo, ale jedna z hlavních postav hry bude mít tvář a hlas jeho představitele, Keanu Reevese. Ten bude představovat zřejmě virtuální postavu Johnnyho Silverhanda, který vás bude provázet hrou a zjevovat se, radit a také vás trochu buzerovat. Ostatně Keanu hru představoval na E3 v roce 2019 přímo na pódiu a byl to fenomenální úspěch.

Do vydání hry to máme už jen pár měsíců, ale to čekání bude nekonečné společně s tím, jak se budou objevovat novinky, obrázky a možná i nějaký ten gameplay. My to samozřejmě budeme bedlivě sledovat, protože Cyberpunk bude jedna z top her tohoto roku, ne-li ta nejlepší.

Komentáře (0)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.