Chystá se více než 25 exkluzivních her pro PlayStation 5 | Novinky

Chystá se více než 25 exkluzivních her pro PlayStation 5

Sony má nabito a slibuje masivní podporu exkluzivních her v následujících letech.

V loňském roce byla poodhalena nová značka PlayStation Studios, v rámci které mají do budoucna vycházet exkluzivní hry pro tuto platformu. Nyní jsme se dozvěděli, že je rozpracováno více než 25 různých titulů pro PS5, z nichž polovina jsou nové značky, zbytek pokračování již známých her. Prozradil to šéf PlayStation Studios, Hrman Hulst, v rozhovoru pro server Wired.

Pod hlavičkou PS Studios budou vycházet jak přímo hry vyvíjené interně, tak od jiných firem, společné budou mít příchod exkluzivně jen na platformu PlayStation. Jedním z ukázkových příkladů byl nedávno vydaný Returnal od nezávislého studia Housemarque, který vyšel díky podpoře Sony jen pro PS5.

„Půjde o velké množství her různých žánrů a z odlišných oblastí,“ řekl Hulst. „Menší i velké hry, kam patří třeba již oznámené Ratchet and Clank: Rift Apart či Horizon Forbidden West, těšit se můžeme i na pokračování God of War od studia Sony Santa Monica.“ Konkrétně má jít o více než 25 titulů, které má Sony aktuálně na seznamu chystaných projektů. Většina už patrně dorazí jen na novou generaci konzolí, byť stále získává velkou podporu i PlayStation 4.

Komentáře (0)

Pro komentování musíte být přihlášeni.
Přihlaste se
Komentovat, lajkovat příspěvky a další mohou pouze přihlášení uživatelé.
Pro běžné fungování našeho webu a analýzu Vaší návštěvnosti potřebujeme využívat několik externích služeb (především Google Analytics) a od Vás potřebujeme potvrdit, zda souhlasíte s jejich využitím. Váš případný souhlas můžete kdykoliv odvolat.